Keldani Cemaati’nden Vali Can’a ziyaret

15.1.2015
438 kez Okunmuştur.

Irak’taki krizden kaçarak ülkemize sığınan ailelerin durumlarını değerlendirmek üzere ülkemizde bulunan ABD’deki Keldani cemaatinden bir heyet Tokat’ta yaşayan sığınmacıları ziyaret etmek üzere ilimize geldi.

            Tokat’ta yaşayan Iraklı sığınmacıları ziyaret etmek ve ihtiyaç ve sorunlarını yerinde görmek üzere ilimize gelen heyet ilk olarak Vali Cevdet Can’ı Makamında ziyaret etti.

Ziyaret esnasında yaptığı konuşmada Tokat’ta yaşayan yabancı ülke vatandaşlarına hoşgörüyle davranıldığını söyleyen Vali Cevdet Can, kamu kurumları aracılığıyla gerekli ihtiyaçları karşılanan bu insanlara bundan sonraki süreçte de gerekli desteğin sağlanacağını söyledi.

            Vali Can, ayrıca Valiliğe bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın da acil ve öncelikli ihtiyaçlar için maddi destekte bulunduğunu ifade etti.

 

            Samimi bir atmosferde gerçekleşen ziyarette misafirleriyle sohbet eden ve Keldani halkıyla ilgili bilgiler alan Vali Cevdet Can, konuklarına ziyaretin anısına Tokat`a özgün birtakım hediyeler takdim etti. 

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 15.01.2015
Güncelleme Tarihi : 15.01.2015
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar