HÜSEYİN ÖZER ZİLE`DE

15.1.2015
987 kez Okunmuştur.

HÜSEYİN ÖZER`DEN TÜRK MUTFAĞI`NIN ULUSLAR ARASI BAŞARISI KONULU KONFERANS VERDİ

İngiltere’de Sofra Restoranlar zincirinin sahibi işadamı Hüseyin Özer Zile Dinçerler Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksel Okulu konferans salonunda Türk Mutfağının Uluslar Arası başarısı konulu konferans verdi.

Konferansa Zile Kaymakamlığına vekaleten bakan Turhal Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu, Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, Zile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Sargın, Zile Dinçerler Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksel Okulu Müdürü Durali Mendil, Yüksek okul öğretim üye öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan konferansta açılış konuşması yapan , Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel ; Anadolu damak zevkinin İngiltere`de başladığı zaman hayalinde bile olmadığı şu anki durumunu nasıl başardığını Dünya`nın merkezi İngiltere`de Sofra Restoranlar zinciri kurarak Türk milletinin misafir perverliğini ve girişimciliğini Dünya`ya  tanıtıyor. Bizle çok çalışacağız yarının Türkiyesi sizlerin üzerinde yükselecek biz buna inanıyoruz dedi.

Türk Mutfağının Uluslar Arası başarısı konulu konferans veren Hüseyin Özer Türkiye ve İngiltere’deki yaşam öyküsünü, restorancılıktaki başarı hikayesini ve işadamı olarak yaşam tarzı ile hayat görüşünü anlatarak. Ben ilkokula bile gitmedim. Ama şu an sizlerin karşısındayım. Kaderime acımayın bilakis kıskanın. Her şey para değil, bu benim için parayla satın alınamayacak en büyük ödül. Benim en önemli felsefem her zaman dürüstlük oldu. Lokantacılık cennet mesleğidir ve bu meslekte yüzde yüz dürüstlük olmalıdır.  Şu anda Dünyaya Türk kültürünü, Türk’ün cömertliğini, dürüstlüğünü, misafirperverliğini gösterdiğini ve Türk yemeklerini de en sağlıklı ve lezzetli şekliyle sunarak tanıtmaya çalıştığını ifade eden Özer  Bizim memleketin kültürü budur. Bizim dükkanımızda işçi yoktur, evlat vardır. Müşteri yoktur, misafir vardır. Memleketim Tokat`ta böyle bir konferansa katılmak beni son derece memnun etti diye konuştu.

Konferans sonunda Zile Kaymakamlığına vekaleten bakan Turhal Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu tarafından günün anısına teşekkür belgesi verdi.
  MEŞHUR ÖZKALELİ MARKASINA ZİYARET
 Hüseyin Özer .daha sonra İşadamı Orhan ve Hasan Özkaleli Kardeşleri ziyaret ederek çeşitli temaslarda bulundu.Özkaleli ,yarım asırı aşkın bir süredir;ürettiği ürünlerle salt Tokat`ta değil tüm dünyada bilinen bir marka olarak Tokatlının haklı gururu oldu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 15.01.2015
Güncelleme Tarihi : 15.01.2015
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar