``2015 Yılı Turizm İçin Hazırlık Dönemi Olmalı``

16.1.2015
379 kez Okunmuştur.

“Tarih Kültür ve Turizm Kurulu Toplantısı” Vali Cevdet Can başkanlığında yapıldı. Toplantıda konuşan Vali Can, 2015 yılının turizm için hazırlık dönemi olması gerektiğini söyledi.

            Tokat ili sınırlarında mevcut turizm potansiyeli ve aktivitelerinin; planlama, yatırım, örgütleme, araştırma-geliştirme (Ar-Ge), hizmet, ulaşım ve altyapının güçlendirilmesi, tanıtım ve pazarlama, eğitim, kentsel ölçekte markalaşma, turizmin çeşitlendirilmesi, mevcut turizm alanlarının rehabilitasyonu ve varış noktalarının geliştirilmesi konularında uzun stratejiler oluşturmak amacıyla Vali Cevdet Can Başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda “Tarih, Kültür ve Turizm Kurulu Toplantısı” yapıldı. Vali Yardımcısı Bülent Karacan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe,  İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdurrahman Akyüz, Tokat Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü M. Akif Erten, Niksar Belediyesini temsilen Hüseyin Şahin,  Zile Belediyesini temsilen Necmettin Eryılmaz, Erbaa Belediyesini temsilen Muhammet Sinan Kökçü,  TUDER Başkanı Kadir Özbilgin ve Başkan Yardımcısı Selim Çakar, Yeşilırmak Havza Kalkınma Birliği Tokat temsilcisi Kürşat Kılınç,  GOP Üniversitesi öğretim üyeleri Said Döven ve Hümeyra Sadaklıoğlu ile Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Hasan Erdem katıldı.

            Vali Cevdet Can toplantıda yaptığı konuşmada 2015 yılının turizm için hazırlık dönemi olması gerektiğini, bu hazırlık döneminin çok önemli olduğunu söyledi. Bu toplantı sonucunda bir “Turizm Grubu” oluşturulması gerektiğini dile getiren Vali Can, oluşturulacak grupta önemli olanın faaliyet olduğunu, bunun için de hedef belirlenmesi gerektiğini vurgulayarak, “Turizm grubu kimlerden oluşacak, alt gruplarda kimler olacak ve kim ne iş yapacak belirlenmelidir. Şehirde meydana bazı eserler konulmalı, müzedeki ürünlerin taklitleri yapılmalıdır. Örneğin panayırla tarım fuarı birleştirilerek ulusal hale getirilmeli. Bundan sonraki yıllarda Tokatlı Tokat`ın farkında olmalıdır.'' dedi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdurrahman Akyüz ise yaptığı konuşmada şunları kaydetti; “Bu toplantı, sonrasında yapılacak toplantıların başlangıcı olmalı. Turizm grubu oluşturulmalı ve Tokat`ın var olan potansiyeli ortaya çıkarılmalıdır. Her ay bu toplantı yapılmalı ve oluşturulacak turizm grubunun faaliyetleri değerlendirilmelidir. Turizm gurubunun alt grupları da olmalı ve bu gruplar alanında uzmanlaşmış kişilerden oluşmalı. Gerekirse bu gruplara dışarıdan da çalışacak kişiler alınmalı ve düzenli bir çalışma sistemi oluşturulmalıdır.  Tokat`a neden gelmek lazım sorusuna verilecek cevaplar çoğaltılmalıdır'' dedi.

            Turizm grubu oluşturulması için yapılması gerekenleri toplantıya katılanlarla karşılıklı değerlendiren Akyüz, Tokat`a ait değerlerin toplanması için doküman arşivinin oluşturulması, çalışanlara gerekli eğitimin verilmesini ve farkındalık yaratılması için ''kimlikli kent'' oluşumunun faaliyetlerle birleştirilerek yapılması gerektiğini belirtti.

            Konuşmaların ardından sunulan öneriler değerlendirilerek oluşturulacak gruplar belirlendi.

 

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 16.01.2015
Güncelleme Tarihi : 16.01.2015
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar