Tokat’tan Londra’ya uzanan başarı öyküsü Hüseyin Özer: ``Ben vatanımın kölesiyim.``

16.1.2015
602 kez Okunmuştur.

İngiltere’nin Başkenti Londra’da restoran zinciri kurarak tüm dünyada adından söz ettiren dünyaca ünlü Tokatlı işadamı Hüseyin Özer; Türkiye ve İngiltere’deki yaşam öyküsünü, restorancılıktaki başarı hikayesini, işadamı olarak yaşam tarzını ve dünya görüşünü Tokat`a gelerek anlattı.

            Sofra Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özer’in Zile Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda verdiği “Yiyecek İçecek Sektöründe Başarıya Yolculuk” konulu konferansına Tokat`tan Vali Cevdet Can da katıldı. Vali Can`ın yanı sıra Turhal Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu, Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, Zile Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Sargın, GOÜ Üniversitesi Zile Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Durali Mendil ve Zile’de faaliyet gösteren gıda sektörü temsilcileri katıldı.

            Açlık, sefalet ve yoksullukla geçen çocukluk yıllarının ardından gittiği Londra’da restoran zinciri kurarak dünyada adından söz ettiren Tokatlı işadamı Hüseyin Özer başarı hikayesini, hayat felsefesini ve memleket sevgisini şöyle ifade etti:

ÖZER: “TÜRKÜN MARKASI KİŞİLİĞİDİR, KÜLTÜRÜDÜR”

            Amacının doğru dürüst bir adam olmak ve Türkiye’yi iyi temsil etmek olduğunu söyleyen Özer; “Yurt dışındaki her vatandaş bir asker gibidir. Biz yurt dışında Türkiye’ye hizmet ediyoruz. Para için vatanımı rezil edemem” dedi.

ÖZER: “TÜRK KÜLTÜRÜNÜ DÜNYAYA TANITIYORUM”

            Şu anda dünyada Türk kültürünü, Türkün cömertliğini, dürüstlüğünü, misafirperverliğini gösterdiğini söyleyen Özer, Türk yemeklerini de en sağlıklı ve lezzetli şekliyle sunarak tanıtmaya çalıştığını vurguladı.

ÖZER: “BİZDE İŞÇİ YOK “EVLAT” VAR,

MÜŞTERİ YOK “MİSAFİR” VAR”

            Özer, çalışanlarıyla ilişkilerine de değinerek onlara “evlat” diyerek seslendiğini söyledi. Bunun sebebini ise ”Bizim memleketin kültürü budur. Evlatlar misafire çok iyi bakarlar. Bizim dükkanımızda işçi yoktur, evlat vardır. Müşteri yoktur, misafir vardır” şeklinde açıkladı.

ÖZER: “BÜYÜMEK İÇİN DÜRÜST OLMAK LAZIM”

            Büyümek için dürüst olmak gerektiğini söyleyen Özer; “Nasıl para kazanırım diye değil, nasıl güzel iş yaparım diye düşünürüm. Benden on misli büyüklükteki işletmelerden daha fazla vergi ödüyorum. Biz yandan değil, candan servis yapıyoruz” dedi. 

ÖZER: “BENİ KİMSE OKUTMADI,

BEN ÇOCUKLARI OKUTACAĞIM”

            Aklını değil ruhunu kullandığını söyleyen Özer, insanlara sahip çıktığını söyledi. Kendisini kimsenin okutmadığını, bu nedenle kendisini çocukları okutmaya adadığını, kurduğu vakıf aracılığıyla bu hizmeti yürüttüğünü söyledi.

            Sokaklarda aç dolaşırken kendisine “adam olacağım” diye söz verdiğini söyleyen Özer; yoksulluğu, açlığı yaşadığını ancak hiçbir zaman hırsız, ahlaksız olmadığını söyledi. 

            Yurt dışında lokanta açmak isteyen kişilere, özellikle Tokatlılara yardımcı olmak istediğini söyleyen Hüseyin Özer, lokanta açacak kişilere ücretsiz eğitim vereceğini söyledi.

            Vali Cevdet Can, programın ardından uzun uzun sohbet ettiği ve hatıra fotoğrafı çektirdiği Hüseyin Özer’i tebrik ederek, kendisini Tokat’ta görmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

VALİ CAN`A MAKAM ZİYARETİ

            İngiltere’nin Başkenti Londra’da restoran zinciri kurarak tüm dünyada adından söz ettiren dünyaca ünlü Tokatlı işadamı Hüseyin Özer, Vali Cevdet Can’ı makamında ziyaret etti.

            Bir dizi program ve konferanslara katılmak üzere memleketi Tokat’a gelen işadamı Hüseyin Özer, Vali Cevdet Can’ı makamında ziyaret ederek Tokat’a dair sohbette bulundu.

            Vali Cevdet Can’ın Tokat’ta çok kısa bir süre önce göreve başlamasına rağmen yaptığı çalışmaları başarılı bulduğunu ifade eden işadamı Özer, Vali Can’ın Tokat için bir şans olduğunu söyledi.

 

            Vali Cevdet Can ise ziyareti nedeniyle memnuniyet duyduğunu ifade ettiği konuğuna Tokat’a özgü çeşitli hediyeler takdim etti. 

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 16.01.2015
Güncelleme Tarihi : 16.01.2015
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar