YABANCI ÖĞRETMENLER,MİNİKLERİN MEHTER GÖSTERİNİ İZLEDİ

17.1.2015
618 kez Okunmuştur.


AB Hayat Boyu Öğrenme projesi kapsamında ‘Fen etkinlikleri ile dünyayı keşfetmek’ projesi için Tokat’a gelen Polonya, İspanya, Litvanya ve Estonya’dan gelen toplam 12 kişilik öğretmen grubu, 75. Yıl Anaokulu’nda eğitim sistemi hakkında bilgi aldı. Yabancı konuklar Tokat’ın tarihi mekanlarını da gezdi

Avrupa Birliği (AB) Hayat Boyu Öğrenme Programı Comenius Okul Ortakları Projesi kapsamında Polonya, İspanya, Litvanya ve Estonya’dan gelen toplam 12 kişilik öğretmen grubu, 14-19 Ocak tarihleri arasında ‘Fen etkinlikleri ile dünyayı keşfetmek projesi için Tokat’a geldi.

Proje ortaklarından Tokat 75. Yıl Zübeyde Hanım Anaokulu’nun davetlisi olarak Tokat’ta proje kapsamında bazı faaliyetler gerçekleştirilirken yabancı öğretmenlere Türkiye’de anaokulu eğitim sistemi hakkında bilgiler verildi. 75. Yıl Anaokulu’nda öğrencilere yönelik faaliyetler, öğrencilerin gelişiminde etkili olan birçok eğitici ve öğretici etkinlik hakkında da bilgiler alan yabancı öğretmenler, kendi ülkelerindeki eğitim sistemi ile Türkiye arasındaki farkları birebir yerinde tespit etme imkanı da bulmuş oldu. Sunumların ardından okul bahçesinde model uçak uçurularak öğretmenlere eğlenceli bir gösteri de yapıldı.

Projenin aynı zamanda kültürler arasında bir köprü vazifesi gördüğünü belirten 75. Yıl Zübeyde Hanım Anaokulu öğretmenleri, yabancı öğretmenlere Tokat’ın tarihi ve kültürel değerlerini tanıtmak amacıyla bir de gezi programı düzenledi. Gezi kapsamında Latifoğlu Konağı Müzesi, Taşhan, Mevlevihane gibi Tokat’ın tarihi güzelliklerini gezen Polonya, Litvanya, İspanya ve Estonyalı konuklar şehrin tarihi dokusuna hayran kaldıklarını söylerken, yöresel yemekleri de tattılar.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 17.01.2015
Güncelleme Tarihi : 17.01.2015
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar