İlimiz gençleri, Çanakkale, Isparta ve Van illerini gezecek

9.7.2015
561 kez Okunmuştur.

Gençlik ve Spor Bakanlığı`nca düzenlenen Şehirler ve Kültürler Projesi kapsamında ilimizden 14-29 yaş arası 240 gencimiz Çanakkale, Isparta ve Van illerini gezip görme imkanı bulacaklar.

            Şehirler ve Kültürler Gezisi ile ilgili açıklamalarda bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar şu bilgileri verdi:

            ''Gençlik ve Spor Bakanlığımızca başlatılan “Şehirler ve Kültürler” projesi kapsamında Tokat`tan 14-29 yaş arası 204 genç, Çanakkale, Isparta ve Van illerini gezme imkanı bulacaktır. Şehirler ve Kültürler projesinin bir amacı da güçlü Türkiye`nin oluşumunda görevler alacak gençlerimizin tarihi ve kültürel değerlerimizi tanıma imkanına sebep olmaktır. Farklı illerden gelen gençlerle bu programlar nedeniyle birbirini tanıma imkanı bulacak, yeni dostluklara ve kardeşliklere yelken açacaktır.

            Proje başvurusu http://sehirlervekulturler.gsb.gov.tr/BasvuruFormu.aspxadresinden gerçekleştirilecek ve başvuru sonuçları web/sms yoluyla bildirilecektir. 18 yaşın altındaki gençler başvuru sonunda, sistemin oluşturduğu Veli İzin Belgesi`ni velisine imzalatarak, en geç etkinlik gününde Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezleri’ne ulaştırması yeterli olacaktır.

 

            Projede son başvuru tarihi yoktur. Proje bitene kadar istenen tarih ve il için başvuru yapılabilir. Başvurusu kabul edilmeyenler bir sonraki dönemler için yeniden başvurabilirler. Gençlerin seçiminde; şehit veya gazi yakını olanlara, anne ve/veya babası vefat edenlere, dezavantajlı ve kırsal kesimde yaşayan gençlere öncelik verilecektir. Bunun dışında başvuru sırasına göre gençler telefonla aranıp programa katılıp katılmayacakları teyit edilecektir. Böylece asil ve yedek listeler belirlenecektir. Gençlere araçların kalkış saati ve yeri bildirilecektir. Asil listede bulunan gençlerden gelmeyenlerin yerine yedek listedeki gençler programa götürülecektir.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 9.7.2015
Güncelleme Tarihi : 7.9.2015
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar