Üzümcülüğü canlandıracak proje geliyor

5.10.2015
924 kez Okunmuştur.

Vali Can burada yaptığı açıklamada bin dönümde devam eden çalışmaları 3 bin dönüme çıkarmak için bölgede bir proje başlatacaklarını söyledi.

            Beraberinde Pazar Kaymakamı Sefa Güler, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Ali Yavaş ile üzüm bağında incelemelerde bulunan Vali Cevdet Can, üzüm yetiştiricisi Osman Sağol’dan çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

            Vali Cevdet Can, incelemeleri sırasında yaptığı açıklamada, Osman Sağol’un güzel bir bağ kurduğunu belirterek, çalışmalarından dolayı kendisine teşekkür etti. Gördüğü çalışma karşısında çok gururlandığını kaydeden Vali Can,  bin dönümde devam eden çalışmaları 3 bin dönüme çıkarmak için bölgede bir proje başlatacaklarını söyledi. Vali Can, proje kapsamında “Bir ürün bir bölge diyeceğiz. Çiftçileri mülkiyette birleştiremezsek bile üründe birleştirerek devamını sağlayacağız. Ürünlerin pazar bulması için devamlılık şart. Hizmette birliği, üretimde ise devamlılığı sağlayacağız” diye konuştu.

 

            Osman Sağol ise yaptığı konuşmada bölgede çalışmalarını görenlerin tekrar üzüm yetiştiriciliğine döndüğünü söyledi. Üzümören’de üzüm yetiştiriciliğinin tekrar canlandığını belirtti.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 5.10.2015
Güncelleme Tarihi : 10.5.2015
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar