Tokat`ta 250 Firmalık Tarım Fuarı

12.11.2015
773 kez Okunmuştur.

Yapılacak olan bu fuarda tarım ve hayvancılığın daha iyi seviyelere gelmesinin yaygınlaştırılması ve tarımla uğraşan çiftçilerin hayvancılık sektöründe gelişmeleri makine ve teçhizatları yakından takip edecekler.

Tarımsal üretimde verimlilik ve kaliteyi önemli ölçüde etkileyen modern alet ve makine ile diğer tarımsal girdilerin sergileneceği ve alım, satım, bilgi alışveriş imkânının elde edileceği tarım fuarında yeni teknoloji ürünü traktörler, biçerdöverler, toprak işleme, ekim dikim makineleri, modern sulama alet, makine ve ekipmanları, hayvancılıkla ilgili modern alet ekipmanları, tohum, yem ve katkı maddeleri, ilaç, gübre, örtü alet ve ekipmanları, diğer tarımsal alet, ekipmanları görme değerlendirme, alım ve satım imkanları oluşacaktır.

Tüm ilgili kişilerin ziyaret edebileceği fuarın ücretsiz olduğunu ifade eden Atlas Uluslararası Fuarcılık Yetkilisi Fevzi Atasağun, ''Fuarımız 12-15 Kasım 2015 tarihleri arasında saat: 10:00 19:00 arasında ziyarete açıktır. Fuarımıza ziyaretler ücretsizdir. Tüm ilgililerin fuarımızı ziyaret etmesini bekliyoruz. Fuarımıza destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederiz'' dedi.

 

Ayrıca tarım fuarı ile ilgili birde bilgi notu paylaşıldı:

• Bu yıl 4.Yapılmakta olan tarım ve hayvancılık fuarında tarım ve tarımsal sanayide kullanılan birçok girdiler sergilenmektedir

• Bu girdiler Damla sulamadan Fide üretimine, Gübreden Tohuma, Hayvancılıktan Süt üretimine, Ekolojik Tarımdan Konvansiyonel tarıma çok geniş bir yelpazede yer almaktadır.

• Sergilenen bu girdilerle birlikte çiftçilerimiz, kamu kesimi çalışanları ve tarımla bağlantılı olan birçok resmi ve tüzel kişilik bu sektörle iç içe çalışmaktadır.

• Tarım fuarlarında gelişen yeni teknolojiler, yeni üretime geçmiş çeşitler, yeni patent almış ürünler, hem çiftçilerimize hem de tarımla ilgi diğer tüm sektör temsilcilerine bizzat üretimi yapan kurum ve kuruluşlarca tanıtılmaktadır.

• Yine tarım sektörünün mal ve hizmet satan kuruluşlarıyla çiftçilerimiz birebir görüşme imkanı bulmaktadır.

• Yapılan tarım fuarının Tokat da yapılıyor olması ise ilimiz açısından ayrı bir avantaj sağlamaktadır. Tarım kesiminin değişik kollarında faaliyet gösteren kuruluşların Tokat ve çevre çiftçilerinin istifadesine sunulmuş olmaktadır. Ayrıca ilimizin de tarımsal üretim açısından ne kadar önemli bir konumda olduğunu da bu vesile ile anlatmış olacağız.

• ilimiz özellikle sebze üretim sektörün de ülkemizde ilk sıralarda yer almaktadır. Özellikle domates de Türkiye de üretilen 11 milyon ton domatesin yaklaşık 550 bin tonu ilimizde üretilmektedir.

• Ayrıca ilimizle özdeşleşmiş Asma Yaprağı, Tokat Biberi, Madımak, Kuşburnu, Vişne, Niksar Cevizi, Zile Pekmezi vb. gibi tarımsal ürünlerimiz bulunmaktadır

• İlimizde 270 bin baş civarında büyükbaş ve 280 bin baş civarında küçükbaş hayvan yetiştirilmektedir.

 

• Yapılacak olan fuarın ilimiz tarım sektörüne olumlu katkılar sağlayacağı aşikârdır. Biz ilimizde 4. Düzenlenen Tarım fuarının çiftçilerimize ve tarım sektörüne faydalı olmasını dileriz.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 12.11.2015
Güncelleme Tarihi : 11.12.2015
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar