Tokat Belediyesi’nin şehre kazandırdığı yatırımlara dair bilgi aktarıldı.

20.11.2015
1278 kez Okunmuştur.

Başkan Eroğlu: “Çünkü birçok medeniyetin harmanı konumundaki Tokat ve değerli hemşerilerim, her şeyin en güzeline ve en iyisine layık.”

 

 Tokat Belediyesi’nin şehrin 42 mahallesine hizmet götürdüğünün vurgulandığı bilgilendirmede, Başkan Eyüp Eroğlu’nun “Çünkü birçok medeniyetin harmanı konumundaki Tokat ve değerli hemşerilerim, her şeyin en güzeline ve en iyisine layık.” İfadelerine yer verildi.

            Tokat Belediyesi’nin bilgilendirmesi şöyle oldu:

Eşsiz kent değerlerini avantaja dönüştüren Tokat Belediyesi ile Tokat, hizmette altın yıllarını yaşıyor. Tokat tarihini gün yüzüne çıkarmak, tüm değerleri gibi tarihini yeniden keşfetmek için Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu başkanlığında faaliyetlerini yürüten Tokat Belediyesi şehrin dokusunu yeniden çiziyor.

Modern şehircilik anlayışını bir adım daha ileriye götüren Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, yönetişim vurgusunu belediyecilik hizmetlerine uygulamak, şehri birlikte yönetmek için vatandaşlarla her ortamda bir araya gelerek, vizyon projelerin gözdesi Tokat’ta etkili iletişim sağlayamaya devam ediyor.

Yıllardır ihmal edilen, altyapısı mağdur olan mahallelerde kısa süre içerisinde yapılan planlamalar ile gelecek yüz yıllara hitap edecek kesin çözümler uygulanmaya başlandı.

Tüm il genelinde; su, kanalizasyon ve diğer altyapıdan kaynaklanan sorunlar bir bir ortadan kaldırılırken; Devegörmez, Perakende, Mahmutpaşa ve Esentepe Mahallelerinde altyapı çalışmalarında sona gelindi.

Şehrin birçok noktasında yapılan asfalt çalışmaları ile cadde ve sokakları yenileyen Tokat Belediyesi, Başkan Eyüp Eroğlu’nun göreve geldiği günden bugüne toplamda 42 km asfalt yaparak, trafiğin farklı cadde ve sokaklardan hareketini kolaylaştırıyor.

Ulaşımı rahatlatmak, trafiğe köklü çözüm bulmak için bugüne kadar toplam 42 yeni yol açarak, katlı otoparkları hızla inşaa ediyor. 7 Yıldır beklenen TOKİ yolunun asfaltını tamamlayan belediye 42 mahallenin tamamına hizmet götürüyor.

Mevcut imar planlarını vatandaşların lehine revize ederek inşaat sektörünün canlanmasını sağlayan Tokat Belediyesi; Bedestenlioğlu ve Derbent Mahallelerinde yaşanan tapu mağduriyetini gidererek bölgeye yapılacak planlar üzerinde titizlikle çalışmalarını yürütüyor.

Temel Belediyecilik hizmetlerinde hızlı ve kesin çözümler üreten Tokat Belediyesi, Tokatlıların yaşam kalitesini artırmak amacıyla Vizyon Şehir Projelerinden; Behzat ve Karşıyaka Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezleri, Mahalle Konakları, Semt Spor Sahaları, paranın geçmediği Sosyal Market ve Aşevi’ni hayata geçirdi.

Ramazan etkinlikleri, sünnet şölenleri, kültür gezileri, çocuk parkları, Trafik Eğitim Parkı ve sportif faaliyetlerle sosyal belediyecilikte aktif rol alan belediyemiz, Tokat’ın 35 yıllık çöp sorununu çözmek için kolları sıvadı.

“Tokat Aydınlanıyor, Tarih Canlanıyor” projesi ile şehrin tarihi mekânlarında adeta renk cümbüşü oluşturuldu.

 

Şehrin görüntüsünü yeniden çizmek amacıyla kent estetik çalışmalarını göreve geldiği günden itibaren hızlı bir şekilde başlatan Başkan Eroğlu; “İki aylık süre içerisinde; Meydan Çarşısı, Kuyumcular Çarşısı, Behzat Parkı, Saat Kulesi ve Behzat Camii ışıklandırması ile Vali Zekai Gümüşdiş Caddesi’nde kaldırım kenarı ışıklandırmaları tamamladık. Trafo binalarımızda tarihi tokat evlerini ve çeşitli değerlerimizi resmederek, geçmişle geleceği bir araya getirmek istedik. Yine kent estetiğini değiştirmek için; taksi duraklarımızı, simit arabalarımızı, caddelerimizdeki oturma bankalarını, çöp kovalarını şehrimizin simgesi Ak Zambak motifiyle buluşturduk.Ulaşımdan altyapıya, çevreden kültür sanata, eğitimden spora, bilgi teknolojilerinden Zabıta ve İtfaiye hizmetlerine kadar tüm birimlerde hizmet üretmeye devam ediyor. Çünkü birçok medeniyetin harmanı konumundaki Tokat ve değerli hemşerilerim, her şeyin en güzeline ve en iyisine layık. Bu sebeple, Tokat’ı hak ettiği yatırım ve hizmetlerle buluşturmaya devam edeceğiz.” dedi.”

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 20.11.2015
Güncelleme Tarihi : 20.11.2015
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar