Üzüm yetiştiriciliği için 100 bin fidan

27.11.2015
683 kez Okunmuştur.

Pazar ilçemize bağlıÜzümören`de üzüm yetiştiriciliğinin geliştirilmesi ve yörede yaşayan vatandaşlarımızın gelir ve refah seviyelerinin artırılması amacıyla üzüm fidanları, 74000 m2’lik ilk bölümüne 25 Kasım Çarşamba günü başlandığı belirtildi.

Törene, Pazar Kaymakamı Sefa Güler, Özel İdare Müdürü Nurettin Tatlı, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Selami Adaş, İlçe Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Fuat Sarık ve çiftçiler katıldı.

''BAĞCILIĞI GELİŞTİRECEK

PROJEYİ HAYATA GEÇİRDİK''

Üzümören`de bağcılığı geliştirme projesini hayata geçirdiklerini belirten Kaymakam Sefa Güler; ’’Projemiz ilçemizin bağcılık konusunda ilerleme kaydetmesine vesile olacaktır. İlçemizde, aslında öteden beri yapılan ancak geleneksel tekniklerle yapıldığı için gün geçtikçe gerileyen ürünlerin üretimini canlandırmaktadır. Bunun yolu da teknikler uygulayıp standartları yüksek bir üretim yaklaşımı ortaya koymaktır.Bu yöndeki çalışmalarımızın çiftçilerimize örnek olmasını, sahip çıkılmasını ve her geçen gün daha profesyonel bir kulvara girilmesini diliyor ve hedefliyoruz'' dedi.

 

Proje sayesinde vatandaşların bağcılıktan ek gelir elde etmeleri bekleniyor.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 27.11.2015
Güncelleme Tarihi : 27.11.2015
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar