KÖY SULARINDA KALİTE ARTIRILMAYA DEVAM .

1.3.2016
794 kez Okunmuştur.

Köylerde hedef; su kalitesini yükseltmek

Tokat İl Genel Meclisi Başkanı Adem Dizer,  Yakacık köyünde İl Özel İdaresi tarafından yatay sondaj ile köye getirilen içme suyu hattında incelemelerde bulundu.

Tokat İl Özel İdaresi tarafından Tokat’ta bir ilk gerçekleşti.  Yakacık köyü yaylasında bulunan su gözesi ile köy arasında bulunan tepenin 21 metre derinliğine inilerek yatay sondaj ile 250 metre uzunluğunda su borsu döşeyerek içme suyu köyde bulunan merkez su deposuna indirildi. Tokat İl Genel Meclisi Başkanı Adem Dizer ise yapılan çalışmayı yerinde inceledi.    Tokat’ta bir ilki gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Dizer, ‘’ Yakacık köyümüzde yaz aylarında mevcut içme suyu yetmiyordu.  Ekiplerimizin çalışmalarıyla köy yaylasında bulunan suyun gerekli tahlilleri yapıldıktan sonra bulunan suyu köy deposuna indirmeye karar verdik.  Fakat su gözesi ile köy arasında bulunan tepe içme suyunu köye indirmemize engel oldu. İl Özel İdaresi ekiplerimizin özverili çalışmalarından sonra bir ilk gerçekleştirerek yatay sondaj ile suyu tepenin arka tarafına geçirerek suyu köyde bulunan merkez su deposuna indirmeyi başardık.  Artık Yakacık köyümüz yaz aylarında su sıkıntısı yaşamayacak’’ dedi.

 

Tokat İl Özel İdaresi ve Köydes kaynaklı  içme suyu projeleri için toplam 8 milyon 221 TL tutarında yatırım yapıldığını söyleyen İl genel Meclisi Başkanı Adem Dizer, 2015 yılında yapılan çalışmalarını şöyle özetledi:

2015 ve önceki yıllarda olduğu gibi yine önemli ölçüde yatırımların hız kesmediği, ihtiyaçların zamanında çözüme kavuştuğu yıl olmuştur. Geçtiğimiz yıl 82 adet içme suyu yeni tesis yapımı, 244 adet tesis bakım ve onarım yapılmıştır. İnsan ve çevre sağlığını korumak amacı ile atık suların kapalı sisteme alınarak yerleşimden uzaklaştırılması ve artırılması amacı ile kanalizasyon, şebeke, toplama ve arıtma sistemleri uygulamaya geçirilmiştir. Amacımız, vatandaşımıza ulaştırılan suyun kalitesini yükseltmektir.”

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 1.3.2016
Güncelleme Tarihi : 1.3.2016
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar