Emirseyit’te halkın ihtiyaç duyduğu elektrik güneş sistemi ile üretilecek

2.4.2016
456 kez Okunmuştur.

     Emirseyit  Belediye  Başkanı Ertuğrul Ağıl, Güneş Enerji Sistemi ile beldenin ihtiyaç duyduğu elektrik enerjisini üretmek için yatırım yapılacağını duyurdu. “Kendi elektriğimizi kendimiz üreteceğiz” müjdesini veren Başkan Ağıl, hemşehrilerine şu açıklamalarda  bulundu:

            “2014 mahalli seçimlerindeki vaatler listesinde bulunan GES (Güneş Enerji Sistemleri) projesini gündeme aldık. Beldemiz Bahçelievler mahallesinde Belediye Şantiyesi altında bulunan ve mülkiyeti Maliye hazinesine kayıtlı taşınmazın bu proje karşılığında Maliye Bakanlığından Belediyemize tahsisi sağlandı. Bununla birlikte Belediyemizin bünyesinde bulunan elektrik tüketim sarfiyatları için ÇEDAŞ Genel Müdürlüğü ve GES (Güneş Enerji Sistemleri) ile ilgili dosyamızı verdik ve Çedaş tarafından Belediyemize çağrı mektubu verildi. Şu anda bu projenin faaliyete geçirilmesi için ilgili kuruluşlarla birlikte projenin görüşülmesine başladık. Bu tesisimizin maliyetinin tamamı hibe olarak yapılacaktır. En kısa zamanda Belediyemize kazandırarak kendi elektriğimizi üretmiş olacağız.”

200 KW’LIK ÜRETİM

 

            İlçenin ihtiyaç duyduğu elektrik enerjisinin 200 KW gücünde olduğu ve bu projenin hayata geçirilmesinin 6 aylık zaman diliminde mümkün olabileceği belirtiliyor.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 2.4.2016
Güncelleme Tarihi : 2.4.2016
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar