``Beni Duman Etme Cesur Ol Bırak’`` Projesi hayata geçirildi.

2.4.2016
921 kez Okunmuştur.

  Tokat İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından ''Beni Duman Etme Cesur Ol Bırak’'' Projesi hayata geçirildi.

               Tokat İl Halk Sağlığı Müdürlüğü hizmet binası önünden  başlayıp GOP stadyumu önüne kadar yürüyüş yapan sağlık çalışanları, ''Beni Duman Etme Cesur Ol Bırak'' yazılı pankart açtı. 

              Proje ile ilgili açıklamada bulunan İl Halk Sağlığı Müdürü Cihat Zülfüoğulları Tokat Halk Sağlığı Müdürlüğü çalışanları olarak başlatmış oldukları ''Beni Duman Etme Cesur Ol Bırak'' projenin startını verdiklerini belirtti.

             Bu projedeki amaçlarının, sigara kullanmayan vatandaşların duman altındaki mağduriyetlerinin ortadan kaldırılması olduğunu kaydeden Zülfüoğulları, dünyada sadece 600 bin kişinin sigara içmediği halde dumana maruz kalmasından dolayı hayatını kaybettiğini, bu kayıpların ülkemizde yaşanmasını istemediklerini açıkladı.

            Zülfüoğulları, ''Tütün denetimleri sadece cezai müeyyidelerle baş edilmesi çok mümkün değil. Toplamsal duyarlılığı hat safhada gerektiren bir durum dolayısıyla sigara kullanmayan vatandaşlarımızın duman altı olmak zorunda değiller. Birileri yanında kapalı ortamda sigara içiyorsa insani bir yaklaşımla müdahale etmelerini bekliyoruz. Toplumun tüm katmanlarında duman altı olmamak için.  Bu gün ayrıca ilimize Milli Takımımız geliyor. Avrupa şampiyonası var.

               Halk sağlığı müdürlüğü olarak da spora ve sporcuya ve Milli Takımımıza destek vermek amaçlı Ali Yücel spor salonuna kadar yürüyüşümüzü gerçekleştireceğiz.’’ dedi. 

 

             Yürüyüşlerini tamamlayan Tokat İl Halk Sağlığı Müdürlüğü  çalışanları  Milli Takımımız ile Letonya arasında gerçekleşen voleybol müsabakasında Milli Takımımıza tezahüratları ile destek verdi.  

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 2.4.2016
Güncelleme Tarihi : 2.4.2016
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar