Ameliyatsız bölgesel zayıflama

8.4.2016
1101 kez Okunmuştur.

   Yaz ayları yaklaştıkça kışın alınan kilolardan kurtulma telaşı da beraberinde geliyor. Birçok kişi vücudunun genelindeki yağlanmadan, bir kısmı da bölgesel yağlanmadan şikâyetçi. Güzellik Uzmanı Sultan Çankaya Sever, teknolojinin ve bilimin getirdiği imkânlar ışığında ameliyatsız bölgesel zayıflamayı anlattı.

 Bölgesel  zayıflama  hakkında bilgi veren Güzellik Uzmanı Sever, ‘’Bölgesel zayıflamada hedef bel çevresi ve kalça gibi lokalize olmuş yağların yok edilmesidir. Ameliyatsız bölgesel zayıflama için farklı teknikler kimi durumlarda tek başlarına, kimi durumlarda da kombine şekilde kullanılabilmektedir.’’ dedi.

Bölgesel zayıflamada kullanılan teknikler hakkında bilgi veren Sever; kullanılan cihazların, Pasif Jimnastik ve Lenf Drenaj olduğunu belirtti. Bu cihazlar sayesinde bölgelerdeki yağlanmaları daha aza indirip vücudun sıkılaşmasını sağladıklarını belirten Sever bölgesel zayıflamada, ilk etapta gelen hastanın diyet yaptığını ve bir taraftan da sarkan vücudunu toparlamak için kendilerinden yardım aldıklarını belirtti. Diyet yaparken vücutta yağların erimesi ile deformasyonlar oluşabildiğini açıklayan Sever; ‘’Sıkılaşmak için öncelikle spor yapılması gerekiyor. Çalışan bayanların zaman bulamaması günümüzde çok sık rastlanılan bir konu ev hanımları da spor yapma fırsatı bulamayabilir. On yüzden burada bir saat hem dinlenip hem masaj yapılır gibi vücudu rahatlayıp hem de vücuttaki ödemi attırtabildiklerini ifade etti.

Bölgesel zayıflamada sıkça kullanılan yöntemlerden olan pasif jimnastik hakkında bilgi veren Sever, yarım saat kırk beş dakika olmak üzere; spor yapamayan bayanların kasların hareket ettirmek için kullandığımız bir cihaz.  Petlerle çalışıyor. Petleri vücuda bağlıyoruz. Kişinin hangi bölgede rahatsızlık varsa hangi bölgede yağlanma varsa hangi bölgede sarkma varsa şikâyetçi olduğu ve toparlanması gereken bölgelere bağlayıp, ondan sonra elektrik akımları ile ufak, ufak vuruşlar ile kasları harekete geçiriyor. Harekete geçen kaslar cildin daha çok sıkılaşmasını sağlıyor. Diyetten dolayı yağ yakmaya başlayan vücudun yağ yakmasını daha da kolaylaştırarak vücudu daha da sıkılaştırıyor. Selüloitte, göğüs toparlamada olsun ciltteki göğüs dekolte gıdıktaki sarkmalar yüzdeki sarkmalar ve kırışıklar için kullanılan bir cihaz olduğunu belirtti.

Cihazın çalışması hakkında bilgi veren Sever, “Verilen akım direkt kaslara nüfuz ediyor ve kasları harekete geçiriyor. Bir sat içerisinde yüz yirmi şınav çekmiş kadar kaslar hareket ediyor. Hareket ettikçe de kan dolaşımı hızlanıyor ve kan dolaşımı hızlandığı için vücut daha da sıkılaşmaya başlıyor. Bu yirmi dört seansta oluşan bir süreç ilk seansta oluşacak bir şey değil. Haftada üç gün birer saat süren bir işlem. Pasif jimnastikten sonra hastamızı lenf drenaja alıyoruz. Pasifte kasları harekete geçiriyoruz daha sonra lenf drenaja alıp lenf drenajda da battaniye şeklinde ayakları ve kolları giydirilip göbek kısmı da bağlandıktan sonra cihazımızı da açtığımız da ayaktan itibaren başlayıp şişmeye başlıyor bu da lenf sıvısını harekete geçiriyor. Lenf sıvısı harekete geçtiği zaman vücuttaki ödemi, kişide selüloit varsa aynen pasif jimnastiğin yaptığı görevi yapıyor. Vücuda hem masaj yapıyor, kan dolaşımını hızlandırıp lenf sıvısını hızlandırıp vücuttaki ödemi atıldığını belirtti.

Seanslara katılan hastalarına bol bol su tüketmeleri gerektiğini söylediğini belirten Sever, hastaların ekstra olarak diyete de devam etmeleri gerektiğini belirtti. Sever, hastamızın iyi bir sağlıklı sonuç alması için bu iki aylık bir süreç yirmi dört seanstan oluşuyor.. Yirmi dört seansın sonunda iki beden incelmeyi biz garantiliyoruz. Bazen kişilerde bu üç bedene de ulaşabiliyor ve daha da sıkı bir vücuda sahip olabiliyorlar. Sarkan göbek toparlanıyor.  Kollardaki sarkmalar toparlanıyor.” dedi.

 

İlk etapta hastanın ölçümlerinin alındığını belir ten Sever, daha sonraki süreçte her iki haftada bir tekrar ölçümlerimize baktığımız da, kilosunu kontrol ediyoruz. Bölgesel olarak aldığımız ölçülerin hepsini kontrol ediyoruz. Eğer hastamız yemesine içmesine dikkat etmediği takdir de yaptığı işlemden bir sonuç alamayacağını kendisine hatırlatıyoruz. Hastamızın yemesine içmesine dikkat edip etmediğini çıkan sonuçlardan görebiliyoruz. Hastalarımıza bol su tüketmelerini öneriyoruz. Vücut oluşan ödemi su ile atabiliyor. Biriken yağ da ancak su ile vücuttan atılabiliyor. Hastalarımız işlem bittikten sonra idrar yolu ile bir şekilde vücuttan ödemi atıyor. Yaz geliyor artık tatile gidecekler o yüzden bizde belirtiyoruz diyetsiz bir zayıflama olmaz. Kilo vermek istiyor iseler yeme ve içmesine dikkat etmeleri gerekiyor. Beslenmesine dikkat etmesi gerekiyor. Bol bol sebze meyve tüketip yağlı ve şekerli yiyeceklerden uzak durması gerekiyor diyerek, spor yapmaya zaman bulamayan hastalarına kaybettikleri formlarını geri kazandırmak için yardımcı olacaklarını açıkladı. Sever ‘Diyetsiz spor sporsuz da diyet olmaz’ diyerek hastalarına spor yapmalarını aynı zamanda da yediklerine dikkat etmelerini önerdi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 8.4.2016
Güncelleme Tarihi : 8.4.2016
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar