Tokat’ta tarım gelişiyor

27.5.2016
278 kez Okunmuştur.

Tokat İl Özel İdaresi ve Sulusaray Kaymakamlığı ile birlikte Malum Seyit Tekke Köyü’nde deneme amaçlı 5 dönümlük çilek bahçesi hazırlanmasına başlanıldığını aktaran İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer, ''amacımız klasik tarım yöntemleri yerine modern tarımı kavratmak ve çilek üretimini arttırarak, ilçe ekonomisine katkı sağlamak, ilçede yaşanan göçü azaltmak'' dedi.

            Tokat İl Genel Meclisinin destekleriyle Tokat’ta tarım gelişiyor. Tokat İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer, Sulusaray ilçesinde Tokat’ta alternatif ürün geliştirme projeleri kapsamında yapılan çilek yetiştiriciliği çalışmaları hakkında açıklamada bulundu.

            Tokat İl Özel İdaresi alternatif ürün geliştirme projeleri kapsamında Sulusaray ilçesinde çilek üretimine başlıyor.  İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer, Tokat’ta alternatif ürün geliştirme projeleri kapsamında yapılan çilek yetiştiriciliği çalışmaları hakkında açıklamada bulundu. 13 yıl önce Tokat genelinde sadece bir kez hasat yapıldığının altını çizen Başkan Dizer, ''Ama bugüne baktığımız zaman hükümetimizin de verdiği destekler ve hibelerle çiftçimize verdiği önem ile birlikte artık alternatif ürünleri yetiştirmeye başladık.  Tarlalarımızdan çiftçilerimiz yılda 1 den fazla hasat yapıyor. Seracılıkla birlikte artık çiftçimiz sadece yazın değil kış şartlarında da artık hasat yapıyor.  Tokat İl Özel İdaremiz ve Sulusaray Kaymakamlığı ile birlikte Malum Seyit Tekke Köyü’nde deneme amaçlı 5 dönümlük çilek bahçesi hazırlanmasına başladı. Amacımız klasik tarım yöntemleri yerine modern tarımı kavratmak ve çilek üretimini arttırarak, ilçe ekonomisine katkı sağlamak. Modern tarımla ilçede yaşanan göçü azaltmak ve projeyle piyasaya hormonsuz ve doğal çilek sürmek'' dedi.

 

İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer ayrıca projenin hazırlanmasında emeği geçen Sulusaray Kaymakamı Nazlı Demir`e,  Sulusaray İl Genel Meclis Üyeleri Hüseyin Atındı`ya ve Necmettin Coruh`a teşekkür etti

FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 27.5.2016
Güncelleme Tarihi : 27.5.2016
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar