Devlet Hastanesine Anjiografi Ünitesi ile Kardiovasküler Cerrahi Merkezi

26.12.2016
431 kez Okunmuştur.

   730 Yataklı Tokat Devlet Hastanesine Anjiografi Ünitesi ile Kardiovasküler Cerrahi Merkezi oluşturuldu. Bunun için Sağlık Bakanlığına 28.10.2014 tarihinde talepte bulunulmuştu. 12.05.2015 tarihli makam oluru ile Ankara Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesi koordinatörlüğünde Tokat Devlet Hastanesi`ne KVC Merkezi oluşturulması kararı alınmıştı. 

            Kurulumu gerçekleştirilen anjiografi ünitesinde 19 Aralık 2016 tarihi itibariyle, daha evvelden belirlenmiş olan vakalara koroner anjiografi işlemi uygulanmaya başlandı. Şu ana kadar 23 kalp pili, 11 Periferik anjiografi ve 18 koroner anjiografi işlemi gerçekleştirildi. Hastaneye yapılan başvurular değerlendirilerek birlik dışına yapılan sevkler incelendiğinde aylık yaklaşık 170 koroner anjiografi işlemi, 20 Açık Kalp Ameliyatı yapılabileceği öngörülmekte.

                        Hastane Başhekimi Dr. Cengiz Yakıt merkez için yaptığı açıklamada “Merkezimizin aktif olarak belirtilen işlemleri yürütmesi ile birlikte kardiak rahatsızlıklara bağlı sevklerin önüne geçilerek hasta ve hasta yakınlarının mağduriyetlerine son verilmesi ve yerinde tedavilerinin sağlanması hedeflenmektedir. Bu hizmetin hayata geçmesinde emeği geçen Milletvekillerimize, İl Başkanımıza ve genel sekreterimiz başta olmak üzere bakanlık yetkililerine tüm hekimlerimiz adına şükranlarımı sunarım.” Dedi.

VEKİL GÖÇER’DEN ZİYARET

            Tokat Milletvekili Prof. Dr. Celil Göçer hafta sonu Cumartesi günü Tokat Devlet Hastanesi’nde Anjiografi Ünitesi ile Kardiovasküler Cerrahi Merkezi’ni gezdi. Başhekim Dr. Cengiz Yakıt’tan bilgiler aldı.

 

FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 26.12.2016
Güncelleme Tarihi : 26.12.2016
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar