TİYATRO TERAZİ GRUBU KURULDU

15.1.2017
358 kez Okunmuştur.

2010 Yılından bugüne film, sinema Tv Filmi alanlarında çalışmalarını yürüten Durak Yapım’dan anlamlı bir oluşum daha geldi .Kuruculuğunu üstlenen Durak Yapım Sahibi  Zekayi Durak ile  Yönetmen  Zeynep Ceren Alp ve Genel sanat Yönetmeni Selvihan Madenoğlu ile birlikte Durak Yapım bünyesinde ‘’Tiyatro Terazi ‘’ adlı oyun gurubunu oluşturdular.

  Tiyatro Terazi’ye yeni katılan oyuncu kadrosu ilk okumasını gerçekleştirdi .Oyun grubu kadrosunda Sedat Oğuz, Ömer Faruk Kerse , İlkan Sökmen, Nalan Akçan, Burak Akyüz, Aynur Tokluoğlu, Buket Kurtez, Uğur Güç, Nihal Güven bulunmakta.

 

   Durak Yapım ve Yayıncılık, faaliyet alanlarında bir çok iş alanını bünyesinde barındırıyor. Durak Medya olarak ,DurakTürkTv (WebTv) www.durakturktv.com ,Durak Yayınevi www.kitapturu.com ,Sende Gel Hemşehrim (Türkiye’nin En büyük Dijital Kartvizit Paylaşım Platformu www.sendegelhemsehrim.com, İnternet gazete alanında ;Gazete Diriliş  www.gezetedirilis.net ,Şirket ve Sivil Toplum Kuruluşları alanında Toplu SMS Sistemi, İnci İletişim www.inciiletisim.net ve son olarak da ‘’Tiyatro Terazi’’ oyun gurubunu faaliyet alanlarına ekledi.

  Zekayi Durak’’ İnsanoğlu doğduğu gün itibari ile dünyevi hayatın çilesini çekmeye başlar. Çocukluktan bugüne; insanlar aslında risk alarak geleceklerini tayin ederler. Risk almayan kişiler, aslında kimsenin etlisine sütlüsüne karışmayanlardır.Hal böyle olunca da bu tarz kişilikler hayattan beklentilerini, sadece başkalarının kendileri için, bir şeyler yapmasını beklemekle geçirirler. Bizler istiyoruz ki İnsanlar risk alsınlar ve adım- adım başarıya gitsinler. Durak Yapım ve Yayıncılık olarak bünyemizde oluşturduğumuz Tiyatro Terazi oyun gurubunu ümit ediyorum ki gelecekte daha kurumsal bir kimliğe kavuşturarak ; oyunculuk anlamında da eğitim vermeye başlayacağız.’’ifadelerine yer verirken; Yönetmen  Zeynep Ceren Alp ’’2017 nin ilk saatlerinde karar vermiş olduğumuz ekip olma ruhuyla yola çıktık ve Tiyatro Terazi’nin temellerini atmaya başladık. Neden Terazi ? diye soranları duyar gibiyim. Terazinin simgelediği hak ve adalet kavramlarını en iyi şekilde gerçekleştireceğimize ve dengeyi ortaklarımla kurabileceğimize inandığım için.’’Dedi..

Genel sanat Yönetmeni Selvihan Madenoğlu,’’  İyi bir ekip olabilmek için öncelikle iyi bir  insan olabilmek ve sizinle bu yolda birlikte yürüyecek iyi insanları bulmaktan geçer.. Ben, sevgili can dostum Zeynep Ceren Alp ve Zekayi Durak ile bu yolda hayallerimiz peşinden giderek çok iyi yerlerde olcağımıza canı gönülden inanıyorum.’’Dedi.

FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 15.1.2017
Güncelleme Tarihi : 15.1.2017
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar