“Tokat Kış Okumaları” Ülkemize Şehrimizden Örnek bir Çalışma…

27.1.2017
312 kez Okunmuştur.

    Eğitim Bir Sen Tokat 1 No’lu Şube Tarafından organize edilen program tüm hızıyla devam ediyor.Programla ilgili açıklama yapan Şube Başkanı Şaban Ceylan; “15 gün tatilde gençlerimizle program yapmayı düşündük. Onlar bizim geleceğimiz. Her şey onlar için. Tüm çabalara rağmen eksik gördüğümüz konular üzerinde verimli birkaç gün nasıl geçirebileceğimizi arkadaşlarımızla istişare ettik. Çalışmalara başladık. İlçelerimizde lise 11-12 seviyesinde ki öğrencilerimizden gönüllü olanlardan kırkar kişilik gruplar oluşturduk. İkişer günlük prcgramlar hazırladık. Altı grup öğrencimizi on iki günde ağırlamış olacağız. Kitap okuma ve kritik, Kuran tefsiri, Edebiyat ve Şiir üzerine söyleşi, 15 Temmuz değerlendirmeleri, Tarih Şuuru, Aliaİzzetbegoviç Belgeseli, Sinema etkinliğimizin yanında yüzme,ok atma futbol Voleybol gibi sportif etkinliklerden oluşan yoğun bir programımız var. Programımızda gönüllü eğitim çalışanlarımız, yönetim kurullarımız fedakârca çalışıyorlar. Birçok çocuğumuz Tokat’a ilk kez geliyor. Gruplarımızla şehir gezisi yaparak tarihi yerlerimizi tanıtıyoruz. “Tokat Kış Okumaları” Ülkemize Şehrimizden Örnek bir Çalışmadır “ dedi.

Gençlerimiz, düşüncelerini ifade etmekte güçlük çekiyorlar.

Ceylan; “Gençlerimiz, düşüncelerini ifade etmekte güçlük çekiyorlar.Herhangi bir konuda soru sormacesaretleri yok. Onlar için önemli olan hocaların söylediklerini ezberleme ve ezberledikleriylede sınavlarda başarılı olabilme. Pek çoğu gazeteyi internetten okuduğunu söylüyor. Para vererekgazete ya da dergi alan yok. Dünyaya bakışları izledikleri televizyon programları yada kulaktan duyma bilgilerle sınırlı. İzledikleri televizyon programları da ana babalarının izledikleriprogramlar. Bunlar da ya alelacele hazırlanmış diziler ya da evden kaçan kızları konu edinen ya dakarısını veya kocasını aldatan insanlardan oluşan kadın programları ya da erkeklerin egemen olduğu,gündemin çoğu kez önüne geçen futbol programları. Müzik olarak dinledikleri ise tamamen ticarikaygı ile kurulmuş kimi müzik kanallarının onlar için uygun buldukları müzikler. Sinemaya ya da tiyatroya gitme gibi bir alışkanlıkları ise oluşmamış. Velhasıl bizlerin anne babalar olarak ta öğretmenler olarak ta özeleştiri yapacağımız çok şey var. Bu problemlerin çözümüne bir nebze katkı sağlamak hedefimiz” dedi.

Programlarımızda İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Gençlik Spor İl Müdürlüğümüze, Gençlik Merkezimize, Kültür Müdürlüğümüze,  katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Tokat Belediyemiz şehir içi ulaşımında sürekli bizimle birlikte sağ olsunlar herkes gençlerimiz için seferber oldu. 

FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 27.1.2017
Güncelleme Tarihi : 27.1.2017
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar