Çalışkan`ın açıklaması talihsizlik

31.7.2017
274 kez Okunmuştur.

  AK  Parti İl Başkanı Polat MHP İl Başkanı Çalışkan`ın açıklamasını değerlendirdi:

 Çalışkan`ın açıklaması talihsizlik

AK Parti İl Başkanı Metin Polat MHP İl Başkanı Onur Çalışkan`ın eski Başbakan AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu ve Tokat Milletvekili Coşkun Çakır ile ilgili açıklamalarını ``Talihsizlik`` olarak değerlendirdi.

            MHP İl Başkanı Onur Çalışkan, AK Parti Tokat Milletvekili Coşkun Çakır`ın sosyal medya hesabından eski Başbakan AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu`nun MHP ile ilgili söylemlerine destek vermesini eleştirmişti. AK Parti İl Başkanı Metin Polat da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda MHP`li Çalışkan`ın bu açıklamasını ``Taliksizlik`` olarak değerlendirdi. Polat, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

            `` Yeni Bakanlar Kurulu kabinesinin oluşturulmasının akabinde başlatılan ve farklı yönlere çekilmeye çalışılan bazı açıklamaları birkaç gündür bizler de takip etmekteyiz.

            Siyasîler arasında bazı değerlendirmelerin ve tartışmaların yaşanması elbette ki siyasetin doğal bir sonucudur. Ülkemize değerli hizmetleri olmuş parti genel başkanları ve milletvekilleri arasında yapılan açıklamaların tabanda yerel kamuoyunu karşı karşıya getirecek bir üslupla sosyal platformlarda paylaşılmasını ise nezaket ve siyasî olgunluktan yoksun bir davranış olarak karşılıyoruz. İçinde bulunduğumuz tarihi süreç ve siyasî olgunluk, bizleri kamusal sorumluluk bilincini göz ardı etmeden, kamuoyunu gerecek ifadelerden uzak durmayı gerektirir.

 

            Bu nedenlerle, MHP Tokat İl Başkanı Onur Çalışkan`ın yerel basında da yer alan ve akademik ve bürokratik kimliği dışında ülke tarihimizin en güçlü siyasî partisi olan Adalet ve Kalkınma Partisi`nin Genel Başkanlığı ile Türkiye Cumhuriyeti`nin Başbakanlığı yapmış olan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ve Milletvekilimiz Prof. Dr. Coşkun Çakır hakkında yapmış olduğu açıklamaları talihsizlik olarak görüyoruz. Türkiye`mizin içinden geçtiği bu dönemde siyasi gerginlik çıkartmama sorumluluğunun sadece iktidara değil, tüm siyasi parti teşkilatlarına ait olduğunun bilinmesi ve bu bilinçle hareket edilmesi gerektiğinin bir kez daha altını çizmek isteriz. Zira demokrasinin gereği olan eleştiri ve tartışmaların seviye ve nezaket sınırları içerisinde yapılması, sadece kendi kişiliğimize değil, bu ülkede yaşayan tüm vatandaşlarımıza karşı bir yükümlülüktür.

FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 31.7.2017
Güncelleme Tarihi : 31.7.2017
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar