Alpay’dan Ayhan Oğan’ın sözlerine yanıt

10.8.2017
572 kez Okunmuştur.

   Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkan Adayı ve Tokat İl Başkanı gazeteci-yazar Hüseyin Alpay, ülke ve şehir gündemine dair görüşlerini paylaştığı yazılı bir açıklama yayımladı.

Alpay, AK Parti MKYK üyesi Ayhan Oğan’ın “Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz” sözlerine yanıt olarak, Atatürk’ün “Bizim yüzümüz, her zaman temiz ve pak idi ve daima temiz ve pak kalacaktır. Yüzü çirkin, vicdanı çirkinliklerle dolu olanlar, bizim vatansevercesine, vicdanlıca ve namusluca hareketlerimizi küçük ve çirkin ihtirasları yüzünden, çirkin göstermeye kalkışanlardır” sözüyle yanıt verdi.

“Talihsiz bir açıklama”

 Alpay açıklamasında, AK Parti MKYK üyesi Ayhan Oğan’ın “Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır” sözlerine sert tepki gösterdi. “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yıkıldığını, yerine de yeni bir devlet kurulduğunu iddia edenlere verilecek en güzel yanıt, tarihimizde saklıdır” diyen Alpay, AK Partili Oğan’ın açıklamasını “talihsizlik” olarak değerlendirdi. Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkan Adayı gazeteci-yazar Hüseyin Alpay, “Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde gerçekleşen Ulusal Kurtuluş Savaşımız ve ardından yine O’nun önderliğinde kurulan Cumhuriyet idaresi ile yönetilen devletimiz, birkaç kendini bilmez siyasetçinin talihsiz açıklamalarıyla yıkıldığına inanılan bir devlet değildir.” ifadelerine yer verdi. Alpay açıklamasında şöyle dedi:

“  Bu sözler düşünce özgürlüğü çerçevesinde değerlendirilemez”

“ Ülkenin gerçek gündeminden koparak, yurttaşlarımızın ilgisini başka yerlere çekmek isteyen birçok yersiz açıklamayı bugüne kadar gördük. Ama AK Parti MKYK üyesi Ayhan Oğan’ın sözleri kadar içi boş, anlamsız ve bir o kadar da saçma sapan bir ifadeye bugüne kadar rastlamamıştık. Bu sözleri düşünce özgürlüğü çerçevesinde değerlendirmek mümkün değildir. Cumhuriyet Savcılarımızdan bu sözlerin sahibine soruşturma açmalarını beklemek, her yurttaşımızın en tabi hakkıdır. Böylesine pervasızca söylenmiş bir sözün kime hizmet ettiği gayet açıkken, sözün sahibi hakkında şu ana kadar işlem yapılmaması da düşündürücüdür.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Bizim yüzümüz, her zaman temiz ve pak idi ve daima temiz ve pak kalacaktır. Yüzü çirkin, vicdanı çirkinliklerle dolu olanlar, bizim vatansevercesine, vicdanlıca ve namusluca hareketlerimizi küçük ve çirkin ihtirasları yüzünden, çirkin göstermeye kalkışanlardır’ sözü, işte tam da bu söz sahiplerine verilecek yanıtı da ifade etmektedir. Kim ne yaparsa yapsın, Türkiye Cumhuriyeti Devleti, kurucu değerlerine sahip çıkarak sonsuza kadar yaşamaya devam edecektir.”

  Tokat gündemini de değerlendirdi

  Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkan Adayı ve Tokat İl Başkanı gazeteci-yazar Hüseyin Alpay yazılı açıklamasında Tokat gündemini de değerlendirerek, Tokatspor Başkanlığı’na seçilen Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Arat’a başarı dileklerini iletti. Arat’ın başarılı bir sivil toplum kuruluşu başkanı olduğunun altını çizen Alpay, “Girdiği her işte alnının akıyla çıkan Ahmet Arat ve Tokatspor yönetiminin, Tokatspor’u da girdiği çıkmazdan kurtaracağına olan inancımız tamdır.” dedi.

  Şehir içi trafiğinin sorunlar listesinin başında yer almaya devam ettiğine dikkat çeken Alpay, vatandaşları toplu ulaşım kullanmaya özendirecek kampanyaların yanı sıra, trafiği rahatlatacak alternatif çözümlerin ivedilikle hayata geçirilmesi gerektiğini sözlerine 

FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 10.8.2017
Güncelleme Tarihi : 10.8.2017
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar