Solucan gübresi üretmek isteyenlere bilgilendirme toplantısı

22.8.2017
404 kez Okunmuştur.

  Ülkemiz için yeni bir sektör olan Solucan Gübresi alanında ilimizde işletme kurmak isteyenlere yönelik Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce bilgilendirme toplantısı yapıldı.

            İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan toplantının açılış konuşmasını yapan İl Müdürü Orhan Şahin, ``İlimizde yeni bir sektör olan Solucan Gübresi Üretiminin artırılmasının çiftçilerimizin kimyasal gübreden organik gübreye geçişini kolaylaştıracak. Birim alanda daha fazla ürün alınacak ayrıca çevre ve toprak kirliliği azalacak. Bu alanda yatırım yapmak isteyenlere İl Müdürlüğümüz gereken kolaylığı sağlayacak.`` dedi.

            Toplantıda Veteriner Hekim İsa Durmuş ve Harun Ölçücü tarafından Solucan Gübresi Üretim Tesislerinin Kurulumu ve ruhsatlandırılması konularında,  Ziraat Mühendisi Sezai Pişgen tarafından ise üretilecek gübrenin pazarlanması konularında ayrıntılı bir sunum yapıldı.

 

            Toplantıya İl Müdürü Orhan Şahin, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Salih Çelik, İl ve İlçe Müdürlüğümüz personeli ile Solucan Gübresi Üretim Tesisi kurmak İsteyen vatandaşlar katıldı

FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 22.8.2017
Güncelleme Tarihi : 22.8.2017
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar