Barış ve kardeşlik bizim mayamızdır

6.9.2017
274 kez Okunmuştur.

  Türkiye`nin zor günlerden geçtiğini belirten Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, ``Bu zor günleri aşmanın anahtarı, barışın teminatı Cumhuriyetimize sahip çıkmaktır. Barış ve kardeşlik bizim mayamızdır, bizleri bir arada tutan harçtır.`` ifadelerini kullandı.

            Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Dünya Barış Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. ``Ülkemizin ve Dünya’nın dört bir yanında savaşa karşı barışı, demokrasi ve özgürlükleri savunan yüreklere selam olsun.`` ifadelerini kullanan Durmaz, açıklamasını şöyle sürdürdü:

            ``Anadolu toprakları yüzyıllar boyunca her daim kardeşleşmenin sahası olmuştur. Dün olduğu gibi bugün de savaştan nemalananlar bu kardeşliğe gölge düşürmek isteyenlerdir. İşte bu anlamda 1 Eylül’ler savaşın bütün çirkinliklerini, insanlığa nasıl düşman bir anlayışın ürünü olduğunu; özellikle barışın geleceğimizin inşa edilmesinin biricik yolu olduğunu göstermesi bakımından önemlidir.

            “Barış Günü” diye kutladığımız bu gün, büyük acılardan çıkarılan dersler sonucunda tarihe geçmiştir. Bu yüzden milyonlarca insanın hayatına mal olan 2. Dünya Savaşı’nın başladığı tarih, bir daha aynı acılar yaşanmasın diye “1 Eylül Dünya Barış Günü” olarak anılmaktadır.

            Bugün ülkemiz ne yazık ki zor günlerden geçmektedir. Bu zor günleri aşmanın anahtarı, barışın teminatı Cumhuriyetimize sahip çıkmaktır.

            Barış ve kardeşlik bizim mayamızdır, bizleri bir arada tutan harçtır. Bizler, Pir Sultan’dan Hacı Bektaş Veli’ye; Yunus Emre’den Mevlana’ya akıp gelen kardeşleşme ülküsünün Mustafa Kemal’de hayat bulan “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” felsefesini yaşamında rehber edinmiş bir anlayıştan geliyoruz. Bizler barış, kardeşlik ve hoşgörü felsefelerinin savunucularıyız.

 

            Barışın, kardeşliğin, birlik ve beraberliğin hüküm sürdüğü aydınlık yarınlar dileğiyle 1 Eylül Dünya Barış Gününü kutluyorum.``

FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 6.9.2017
Güncelleme Tarihi : 6.9.2017
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar