Palmiye Cafe Tokat’ta açıldı

17.9.2017
444 kez Okunmuştur.

  Tokat’a hakim Topçam Mahallesi’ndeki AHİ EVLERİNİN önündeki sosyal donatı alanına ilimizin müteşebbis işadamlarından Salih Aynur öncülüğünde Aynur Ailesince PALMİYE CAFE Restoran açılmıştı. İşletmenin resmi açılış töreni dün Cuma namazı sonrasında yapıldı.

            İşletme Sahibi Salih Aynur ile oğulları Ergün, Ercan, Ersin ve Enes Aynur ve kardeşi Orhan Aynur ile işletmeci Rüveyda Aynur’un ev sahipliğini yaptığı törene Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Adem Dizer, AK Parti İl Başkanı Metin Polat, Emirseyit Belediye Başkanı Ertuğrul Ağıl, AHİ Evleri Kooperatif Başkanı Hacı Bingöl ve Yönetim Kurulu Üyeleri, çok sayıda hemşehrimiz katılım gösterdi.

            İşletme Sahibi Salih Aynur’un kısa bir selamlama konuşmasıyla katılımcılara teşekkür etmesinin ardından Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu bir konuşma yaptı. Şehirde oluşan yeni istihdamların son derece önemli olduğunu ifade eden Başkan Eroğlu, Palmiye Cafe`nin iş yeri sahiplerine hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu.

Tokat ancak kendi insanı ile iyi bir noktaya gelecek

 Tokat’ta esnaf sayısının çoğalması ile şehrin daha da güçleneceğini belirten Başkan Eroğlu, “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır. Bu gün bir işletme için buradayız. Burada belki Aynur ailesi kendilerinin kazanç sağladığı ve ekonomik anlamda kendilerine fayda sağlayacak bir işletmeyi açtılar ama işin bu sadece bir tarafı. Başka tarafları da var.  Bunlardan birisi burada sağladıkları istihdam, belki on tane belki on beş tane çalışan olacak burada ve o kadar insana burası ekmek verecek. Diğer taraftan insanlar gelip burada yiyebilecek, içebilecek. Ben bu manada da bu güzelliği oluşturan değerli kardeşlerime ve yine Salih ağabeyimize teşekkür ediyorum. Allah hayırlı ve mübarek eylesin çünkü biz Tokat’ı büyüteceksek, geliştireceksek daha iyi bir noktaya getirebileceksek bu ancak kendi insanımızla olur. Eğer bizim insanımız bu şehre bir vefa duygusu duyarsa bu şehri büyütmek ve geliştirmek için alın teri akıtırsa el ele kol kola verirse bu şehir büyür. Yoksa sadece dışarıdan gelecek insanımızla biz bu şehri büyütemeyiz.  İkisi de olmalı hem dışarıdan gelecek insanlara buralarda alanlar oluşturmalıyız ama diğer taraftan da kendi insanımızı yerel esnafımızı daha da geliştirmeli o insanlara her türlü desteği vermeli onlarla birlikte ve beraber olmalıyız ki bu şehri büyütelim. Ben de bir esnaf çocuğu olduğum için esnaflığın ne kadar önem arz ettiğini çok iyi bilirim. Bizim esnafımız arif insandır. Bizim esnafımız danışılan insandır,  şehrine de her türlü destek veren insandır. Fikri ile düşüncesi ile onun için de esnaf iyi olursa, esnaf güçlü olursa esnaflarımızın sayısı çoğalırsa Tokat’ta güçlenir, büyür” dedi.

  Tokat’ın büyüyerek gelişeceğini kaydeden Başkan Eroğlu, şehrin ilerleyen yıllarda ekonomisinin ve nüfusunun daha da artacağını belirterek,  “Bu bilincin tüm değerli hemşerilerimizde olduğunu çok iyi biliyorum. İnşallah Tokat’ında önümüzdeki yıllarda daha da büyüyeceğinden daha da gelişeceğinden hiçbir şüphemiz yoktur. Bu bölge bundan beş altı yıl önce hiçbir şeyin olmadığı eskiden yapılan Yazıcıoğlu kooperatiflerinin olduğu ve ortalama 500–600 nüfusa sahip bir alan ilen bu gün binlerce konutun olduğunu sadece bu bölgede yaşayan 3 bin insanın olduğunu görüyoruz. Daha da gelişmeye devam ediyor. Tüm Tokat’ımızda böyle gelişecektir. Bu bölgede de büyük bir eksiklikti bu kafeterya, bunu da bu vesile ile de Salih Bey ve oğulları da tamamladılar. Bana ilk geldiklerinde bende aynı şeyi söyledim. Çok iyi düşünmüşsünüz, burada böyle bir şeye ihtiyaç var ve böyle bir şeyi yaptığınız da buda Tokat’ta bir farklılık oluşturur. Biz de her zaman her daim sizin yanınızda oluruz diye de ifade etmiştik. Allah razı olsun onlarda bu güzelliği oluşturdular. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Buralarında dolup taşması lazım, müsait oldukçada gelirsiniz” ifadelerini kullandı.

Başkan Eroğlu’nun konuşmasının ardından dualar eşliğinde Palmiye Cafe`nin açılış kurdelesi kesildi. Konuklara ikramlarda bulunuldu. Gün boyu saat 23.00, 24.00’de de açık olacak Palmiye Cefede her tür ızgara çeşitleri, tatlı çeşitleri, içecek çeşitleri ve daha nice tatlar bulunacak.

FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 17.9.2017
Güncelleme Tarihi : 17.9.2017
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar