BİZ, BİR BÜTÜNÜN PARÇALARIYIZ

30.9.2017
150 kez Okunmuştur.
  Vali Dr. Ömer Toraman, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen “Hayat Boyu Öğrenme Engelsiz İstihdam Projesi” kapanış programına katıldı.
 
  30 engelli bireyin 6 ay süreyle eğitim gördüğü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Avrupa Birliği tarafından desteklenen, 120 bin Avroluk “Hayat Boyu Öğrenme Engelsiz İstihdam Projesi” kapanış programı, Çavuşoğlu Tower Otel’de düzenlendi.
 
  Program, Proje Koordinatörü Şule Odacıoğlu’nun yaptığı konuşma ile başladı. Projeye ilişkin bilgiler veren Odacıoğlu, “Hayat boyu Öğrenme kapsamında planlanan bu projenin hedeflerine ulaşması durumunda, Tokat kırsalında mesleki becerisi olmayan, yoksulluk sınırı altında 25-34 yaş arasındaki engelli bireylerin iş bulma konusunda yaşadığı sıkıntılar en aza indirgenmiş olacak. Seçilen hedef gruptaki bireyler, topluma ve aynı zamanda işgücüne kazandırılmış olacak. Amacımız, Tokat’ta mesleki eğitim almamış, iş piyasası ve sosyal ortamdan yararlanamayan engelli işsizlere mesleki eğitim vermek” dedi. 
 
Dernek olarak amaçlarının sosyal sorumluluklarını yerine getirmek olduğunu dile getiren Türkiye Sakatlar Derneği Tokat Şube Başkanı Ali Aras ise, “Bu tür projelerle hem engellileri sosyalleştirmek hem onlara özgüven kazandırmak hem de istihdama katkı sağlamak istiyoruz” dedi. 
 
  Ardından kürsüye gelen Vali Dr. Ömer Toraman, Tokat’ta engelli vatandaşlarımıza yönelik projelerin çokluğunun kendisini mutlu ettiğini ifade ederek konuşmasına başladı.
 
  Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayatın önemli bir bölümünü oluşturduğuna vurgu yapan Vali Toraman, “Biz, bir bütünün parçalarıyız. Engelli vatandaşlarımızın da toplumsal hayatın her alanına katılımları çok büyük önem arz ediyor. Özellikle son dönemlerde engelli vatandaşlarımız lehine çok önemli değişiklikler yapıldı. Engelli vatandaşlarımız artık geçmişle mukayese edilmeyecek kadar toplumsal hayatın içinde yer alıyor. Bugün gelinen nokta itibariyle Tokat “Engelli Dostu” bir vilayet haline geldi” dedi.
 
  Altı ay boyunca bu eğitime gelerek bilgi ve becerilerini geliştiren bütün engellileri tebrik eden Vali Toraman, “Bu edinilen beceriler, hayat boyu sizin işinize yarayacak bilgiler. İstihdama kavuşan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Projenin hazırlanmasında ve uygulanmasında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.
 
Yapılan konuşmaların ardından, altı aylık eğitimi başarıyla tamamlayan engellilere sertifikaları, projede emeği geçenlere ise plaketleri takdim edildi.
 
Programa Vali Dr. Ömer Toraman’ın yanı sıra İl Jandarma Komutana Albay Hidayet Arıkan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Özdemir, İl Defterdarı Musa Avcu, projeye destek veren kurum temsilcileri ve engelli bireyler katıldı. 
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 30.9.2017
Güncelleme Tarihi : 30.9.2017
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar