MUHARREM’DE BİRLİK, BERABERLİK MESAJLARI

1.10.2017
227 kez Okunmuştur.
  Vali Dr. Ömer Toraman, eski Devlet Bakanı Metin Gürdere tarafından organize edilen Muharrem iftarına katıldı.
 
  Hubyar Dedesi Mustafa Temel’in yaptırdığı dua ile başlayan Muharrem iftarında sevgi, kardeşlik, birlik ve beraberlik mesajları verildi.
 
  Oruçların açılmasının ardından söz alan İl Müftüsü Ahmet Erdem, “Tarih bizim için bir ders olmalı. Yeni Kerbelalar yaşanmaması için, bizi biz yapan değerlerin etrafında bir vücut olmaya mecburuz. Ecdadımız, dünyada gittiği her yere barışı, sevgiyi kardeşliği götürürken ana yurdumuzda barış, sevgi ve kardeşliğimizin bozulmasına izin vermemeliyiz” dedi.
 
 “ Ramazan da bizim, Muharrem de bizim” sözleriyle konuşmasına başlayan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ise, “Ne mutlu ki bu topraklarda yüzyıllardır kardeşçe yaşıyoruz. Bizler, aynı kilimin desenleriyiz. Allah birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi daim eylesin” dedi.
 
 CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz ise yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Kerbela hadisesi, İslam tarihinde yaşanmış büyük bir acıdır. Buna benzer hadiseler maalesef günümüzde de bitmiyor. Bu güzel dünyada birlikte yaşama kültürüne katkı sunmak, insan olduğumuzu her nerede olursak olalım unutmamak, insanın ulaşacağı en son noktadır.”
 
 Tokat’ın oluşturduğu medeniyetin ve kültürün zenginliğine vurgu yaparak konuşmasına başlayan Vali Toraman ise, “Büyük zatların burada mekan tutarak bizim medeniyetimize hizmet ettiğini görüyoruz. Bizim medeniyetimizin önemli köşe taşlarını oluşturan büyük ocaklara ev sahipliği yapıyor Tokat. O yönüyle bu topraklar çok özel bir kimliğe sahip” dedi.
 
Peygamber Efendimizin Ehl-i Beytinin bütün Müslümanlar için çok özel bir yere sahip olduğuna işaret eden Vali Toraman, “Ehl-i Beyt sevgisi, bizim en büyük ortak değerlerimizden birini oluşturuyor. Kerbela hadisesi de yine bütün Müslümanların ortak acısı. Allah oruçlarınızı kabul, birliğimizi daim eylesin” sözleriyle konuşmasına son verdi.
 
Saklı Bahçe’de düzenlenen iftar programına Vali Dr. Ömer Toraman’ın yanı sıra, CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, GOÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Müftüsü Ahmet Erdem, Hubyar dedesi Mustafa Temel, Alevi kanaat önderleri ve kalabalık bir misafir grubu katıldı.
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 1.10.2017
Güncelleme Tarihi : 1.10.2017
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar