LİSELİ GENÇLER, 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ ANDI

1.10.2017
141 kez Okunmuştur.
  Vali Dr. Ömer Toraman, Tokat 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi’nde düzenlenen ``15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü`` programına katıldı. 
 
  Okulun konferans salonunda düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayıp Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.
 
  Hain darbe girişimine Ankara’da birlikte direndikleri kardeşleri Erkan Yiğit’i şehit, Volkan Yiğit’i gazi olarak veren Tokat Reşadiyeli Hakan Yiğit ve yine darbe girişimine direndiği İstanbul’da gazi olan Hasan Yaşar’ın anlattıkları salondakilere duygulu anlar yaşattı. 15 Temmuz akşamı sonu belli olmayan bir geceye gittiklerini ifade eden gaziler, “Bizler, bu vatan için her zaman canımızı vermeye hazırız” ifadelerini kullandılar.
 
  Öğretmen ve öğrenciler tarafından şehitlerimiz için yazılan şiirlerin okunup türkülerin seslendirildiği program, Tokat Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin seslendirdiği “15 Temmuz Marşı” ile son buldu.
 
Programın ardından Vali Dr. Ömer Toraman ve beraberindekiler tarafından, 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi`nde oluşturulan “Şehitler Koridoru” ve ``Şehitler Köşesi`` gezildi. 
 
Programa Vali Dr. Ömer Toraman’ın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, idareciler, öğretmenler, öğrenciler ve konuk olarak 15 Temmuz Gazileri Hakan Yiğit ile Hasan Yaşar katıldı.
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 1.10.2017
Güncelleme Tarihi : 1.10.2017
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar