8. Uluslararası Hüseyin Akbaş Güreş Turnuvası’nda Türkiye Ekibi Şampiyon oldu

12.12.2017
440 kez Okunmuştur.

  Tokat Valiliği, Tokat Belediyesi, Tokat İl Özel idaresi ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlü işbirliğinde düzenlenen 8. Uluslararası Hüseyin Akbaş Büyükler Serbest Güreş Turnuvasında 234 puan toplayan Türkiye, şampiyonluk ipini göğüsledi.

  Tokat’ımızın gururu, şampiyonlar şampiyonu rahmetli Milli Güreşçimiz Hüseyin Akbaş Anısına 09-10 Aralık 2017 tarihlerinde Hüseyin Akbaş Spor Salonunda düzenlenen 8. Uluslararası Hüseyin Akbaş Serbest Güreş Turnuvasına Türkiye (Tokat – Ankara – Çorum, İstanbul) ile birlikte Gürcistan, Rusya ve Ukrayna ülkelerinden toplamda 70 sporcu katılım sağlamıştı.

  Kıran kırana geçen müsabakalar sonunda toplamda 234 puan elde eden Türkiye, ülkeler takım klasmanında birinci olurken 73 puanla Gürcistan ikinci, 37 puanla Rusya ise üçüncü oldu.

10 farklı sıklette yapılan zorlu mücadeleler neticesinde; Mapkobny Taaras Markouy (57 kilo), Zeynel Altun(61 kilo), Magamed Saıdovı(65 kilo), Murshid Mutacimov (70 kilo), Adlan Bataıev (74 kilo), Sultan Safaraciev (76 Kilo), Efe Sami Ünal (86 kilo), Murat Özkan (92 Kilo),Samet Özarslan (97 kilo) ve Mehmet Aybars Karabulut(125 kilo) altın madalyanın sahibi oldular.

Mücadele ettikleri sıkletlerde madalya kazanan sporcuları tebrik eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar “bu turnuvanın gerçekleştirilmesinde büyük destek sağlayan başta Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Osman Aşkın Bak olmak üzere, Tokat Valiliğimize, Belediye Başkanlığımıza, Spor Toto Teşkilat Başkanlığımıza, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığına, Sponsorlarımıza ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Büyük bir coşku ve heyecan içerisinde 8’incisini düzenlediğimiz Uluslararası Hüseyin Akbaş Büyükler Serbest Güreş Turnuvasının gelecek yıllarda Uluslararası ve Ulusal düzeyde daha çok sporcuların katılımı ile gerçekleşeceğine yürekten inanıyorum.” dedi.

 

  Final müsabakaları sonrasında gerçekleştirilen törenle dereceye giren sporculara ödüllerini Tokat Valisi Dr. Ömer Toraman, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, KYK İl Müdürü Fahri Delen, İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Gökçe, İl Müftüsü Ahmet Erdem, Türkiye Güreş Federasyonu As Başkanı Serdar Cinkılıç, Çevreli Belediye Başkanı Ercan Gürer, Olimpiyat İkincisi Milli Güreşçimiz Vehbi Akdağ, Dünya Şampiyonu Milli Güreşçimiz Ali Rıza Alan, Turan Ceylan, Hüseyin Akbaş’ın Kızı Semra Akbaş Esin ve Ailesi, Şube Müdürleri Ömer Besler, Celal Yurdakul, Sporcu Eğitim Merkezi Müdürü Doğan Şahin, Tokat ASKF Başkanı Sezai Işkın, Güreş İl Temsilcisi Erdoğan Bulut, İl Özel İdare Spor Kulübü Başkanı Mustafa Akkaya ve Müsabaka Başhakemi Osman Erdoğan tarafından takdim edildi.
8. ULUSLARARASI HÜSEYİN AKBAŞ BÜYÜKLER SERBEST GÜREŞ TURNUVASI SONUÇLARI

57 KİLO DERECEYE GİRENLER
1.Mapkobny Taaras Markouy - UKRAYNA
2.Yavuz Fatih Şentürk – TÜRKİYE ( Ankara Tedaş Spor)
3.Omer Gaygan – TÜRKİYE ( İstanbul Bahçelievler Spor)
3.Nurullah Dağ – TÜRKİYE ( Tokat İl Özel İdare Spor)
**
61 KİLO DERECEYE GİRENLER
1.İsmail Başka – TÜRKİYE ( İstanbul Bahçelievler Spor )
2.Zeynel Zeytun – TÜRKİYE ( Ankara Tedaş Spor)
3.Hamza Doğan – TÜRKİYE ( Tokat İl Özel İdare Spor)
3.Malkaz Makhorohcidze - GÜRCİSTAN
**
65 KİLO DERECEYE GİRENLER
1.Magmed Saıdovı - GÜRCİSTAN
2.Yunus Doğan – TÜRKİYE ( Tokat İl Özel İdare Spor)
3.Gıorgı Revashvili - GÜRCİSTAN
3.Rashid Mutalimov - RUSYA
**
70 KİLO DERECEYE GİRENLER
1.Murshid Mutacimov – RUSYA 
2.Gela Kokıashvili – GÜRCİSTAN 
3.Himmet Bağca – TÜRKİYE ( Ankara Tedaş Spor)
3.Mutlu Can – TÜRKİYE ( Tokat İl Özel İdare Spor )
**
74 KİLO DERECEYE GİRENLER
1.Adlan Bataıev - UKRAYNA
2.Magomed Khanov - RUSYA
3.Doğukan Kalaycı – TÜRKİYE  ( Ankara Tedaş Spor)
3.Murat Kalender – TÜRKİYE (Çorum Belediye Spor)
**
79 KİLO DERECEYE GİRENLER
1.Sultan Safaraciev - RUSYA
2.Mimar Sinan İşler – TÜRKİYE ( Çorum Belediye Spor)
3.Oleh Yeldzharav
3.Jemali Jabidze - GÜRCİSTAN
**
86 KİLO DERECEYE GİRENLER
1.Efe Sami Ünal –TÜRKİYE ( Ankara Tedaş Spor)
2.Narsavidze Mukhranı – GÜRCİSTAN
3.Ahmet Batuhan Kış – TÜRKİYE ( Ankara Tedaş Spor)
3.Davıtı Kochkıanı – GÜRCİSTAN
**
92 KİLO DERECEYE GİRENLER
1.Murat Özkan – TÜRKİYE ( Tokat İl Özel İdare Spor)
2.Abdullah Yüce Ünal – TÜRKİYE ( Ankara Tedaş Spor)
3.Çağrı Kırdıyık- TÜRKİYE (Çorum Belediye Spor)
3.Reka Nadashvili - GÜRCİSTAN
**
97 KİLO DERECEYE GİRENLER
1.Samet Özarslan – TÜRKİYE ( Tokat İl Özel İdare Spor)
2.Aleksandrre Gobejshvili – GÜRCİSTAN
3.Burjanadze Gela – GÜRCİSTAN
3.Ertuğrul Sert – TÜRKİYE ( Tokat İl Karması)
**
125 KİLO DERECEYE GİRENLER
1.Mehmet Aybars Karabulut – TÜRKİYE ( Ankara Tedaş Spor)
2.Onur Alkanoğlu – TÜRKİYE ( Tokat İl Özel İdare Spor)
3.Ömer Faruk Kalender – TÜRKİYE (Çorum Belediye Spor)
3.Serhat Elvan TÜRKİYE – (Tokat İl Karması)
**
TAKIM SIRALAMASI
1.Ankara Tedaş Spor Kulübü – 75 Puan 
2.Gürcistan Karması – 73 Puan
3.Tokat İl Özel İdare Spor Kulübü – 62 Puan

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 12.12.2017
Güncelleme Tarihi : 12.12.2017
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar