TARIM , TOKAT’IN VAZGEÇİLMEZİ

12.12.2017
604 kez Okunmuştur.
  Vali Dr. Ömer Toraman, Zile ilçesine bağlı 114 köy muhtarı ile istişare toplantısında bir araya geldi.
 
 Zile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonu’nda, Zile’ye bağlı 114 köyün muhtarı ile bir araya gelen Vali Toraman, muhtarlık müessesesinin önemine vurgu yaparak konuşmasına başladı.  
 
Muhtarların tek vazifesinin köye gelecek hizmetlerle ilgilenmek olmadığını dile getiren Vali Toraman; ”Sizler, aynı zamanda köyün emniyetinden ve düzeninden de sorumlusunuz. Birliğimizi, beraberliğimizi ve huzurumuzu muhafaza etmek en önemli vazifemiz. Bunu bozmaya çalışanlara karşı el birliğiyle mücadele edeceğiz” dedi.
 
GAYEMİZ, VATANDAŞA HİZMET ETMEK
 
Köylerimizin sorunlarına ve yapılan hizmetlere de değinen Vali Toraman şunları kaydetti: “En fazla köy sayısına sahip ilçemiz Zile. Belediye ve Özel İdare, köylerimizin ihtiyaçlarını gidermek için gayret gösteriyor. Vatandaşa daha etkili ve verimli hizmet götürmek için çaba sarf ediyoruz. Gayemiz; hizmet etmek, ihtiyaçları karşılamak ve problemleri çözmek.
 
TARIM, TOKAT’IN VAZGEÇİLMEZİ
 
  Zile’nin kuru tarım yapılan geniş arazisini suya kavuşturmak için devletimiz büyük gayret gösteriyor. Zile’de sulu tarım yapılan arazi miktarını artırdığımız zaman, hem Tokat’ın hem ülkemizin tarımına büyük katkı sağlamış olacağız.”
 
 UZMAN HEKİM AÇIĞIMIZ KAPANIYOR
 
 Tokat genelindeki sağlık hizmetlerinden de söz eden Vali Toraman; “Sayın Bakanımızın desteğiyle Tokat’a çok ciddi manada ilave doktor kontenjanı ayrıldı. Uzman hekim açığı büyük oranda kapandı, yakın zamanda daha da iyi durumda olacağız. Artık, tedavi olmak için çevre illerden Tokat’a hastalar geliyor” dedi.
 
Konuşmasının ardından muhtarların isteklerini ve sorunlarını dinleyen Vali Toraman, sorunların çözümüne ilişkin, toplantıda hazır bulunan kurum ve kuruluş temsilcilerine talimatlar verdi.
 
Vali Dr. Ömer Toraman başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Zile Kaymakamı Adnan Tezcan, İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri ile Zile’ye bağlı 114 köyün muhtarı katıldı.
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 12.12.2017
Güncelleme Tarihi : 12.12.2017
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar