TOKAT ANADOLU`NUN MAYASI BİR ŞEHİRDİR

14.12.2017
158 kez Okunmuştur.

 Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ise, Tokat’ın Anadolu’nun mayası bir şehir olduğu gerçeğinden hareket ederek, il dışından gelen öğrencilere Tokat turu sözünü verdi.

 

   Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Gaziosmanpaşa Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Bilinçli Gençler Kulübünce düzenlenen ``Tokat`a Gitmek Gerek, Tarihimizi Öğrenmek Gerek`` temalı söyleşi programına katıldı.

  Programda ilk olarak konuşma yapan Tokat Belediye Meclis üyesi ve Yerel Tarihçi Hasan Erdem, Tokat hakkında katılımcılara kısa bilgiler verdi.

  Daha sonra konuşma yapan Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ise, Tokat’ın Anadolu’nun mayası bir şehir olduğu gerçeğinden hareket ederek, il dışından gelen öğrencilere Tokat turu sözünü verdi.

  Başkan Eroğlu yaptığı konuşmada: “Geçmişini bilmeyen, geleceğine yön veremez. Gençlerimizdeki bu bilinçlilik bizlerin geleceğe daha umutla bakmasını sağlıyor. Şanlı bir tarihi olan ecdadın torunlarıyız. Cesaretiyle, vatanseverliğiyle yüzyıllar boyunca barışı huzuru ve sükûneti dünyaya hâkim kılmış bir milletin ferdi olmanın haklı mutluluğunu yaşıyoruz.

  Başkan Eroğlu’ndan Öğrencilere Tokat Turu ve Tokat Kebabı Sözü

   Bir başkadır benim memleketim. Anadolu’muzun güzel coğrafyası, Camileri, Cemevleri, Kuzeyi, güneyi, doğusu, batısıyla her daim aklımızda Tokat. Bizlerin genlerinde var olan, aklımız gözümüzdedir, önce göreceğiz ve onun gereğini yapacağız. Tokat’ta neler varsa bunları görmenizi istiyorum. Sadece Tokat Merkez değil ilçelerimiz de gençlerimizi ağırlayarak Tokat hakkında bilgi edinmelerini sağlayacağız. Ayrıca bugüne kadar Tokat Kebabını hiç tatmamış öğrencilerimize eşsiz lezzetli kebabımızdan da tattıracağız çünkü onlar bizim emanetimiz” dedi.

FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 14.12.2017
Güncelleme Tarihi : 14.12.2017
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar