TOFSAD ETKİNLİKLERE DOYMUYOR

20.12.2017
181 kez Okunmuştur.

   TOFSAD (Tokat Fotoğraf Sanatçıları Derneği) Aralık ayı etkinliğini gerçekleştirdi. Samsun Ja Ja Fotoğraf Kulübü Tokat’ta misafir eden TOFSAD yönetimi ve üyeleri Tokat’ın tarihi ve turistlik yerlerinde bir gezi düzenledi.

            İlk olarak Ballıca Mağarasını gezen kafile daha sonra Pazar İlçesinde bulunan Ocaklı Şelalesine giderek birbirinden değerli fotoğraflar çekti. Sonrasında sırayla Latifoğlu Konağını gezen TOFSAD üyeleri ve misafirler, Tokat’ın kültür hazinesi, tarihçi Hasan Erdem ile birlikte tarihi İpekyolu üzerinde bulunan Sulusokaktaki tarihi mekânları gezerken mekânlar hakkında bilgiler aldı. Gezi sonrasında İbn-i Kemal Mahalle konağında Samsun Ja Ja Fotoğraf Kulübü üyesi Maytere Hazinedar tarafından Bakmak mı? Görmek mi? “Fotoğraf Okumak, Anlamak ve Değerlendirmek” konulu sunum gerçekleştirildi. Sunum sonrasında TOFSAD Başkanı Sefa Genç, Maytere Hazinedar’a yapmış olduğu bilgilendirmelerden dolayı teşekkür ederek, plaket takdim etti. Bir plaket de TOFSAD Başkan yardımcısı Süleyman Üzümcü tarafından 2 güzide şehrin derneklerinin buluşturulması, kaynaşması, şehirlerin tanıtımına katkı sağlamak üzere gerçekleştirilen gezide, JaJa fotoğraf kulübü adına Adem Kaya’ya verdi.

            TOFSAD Başkanı Sefa Genç Aralık ayı etkinliği hakkında bir açıklama yaparak, “Her ay gerçekleştirdiğimiz ve bir fotoğraf sanatçısını konuk ettiğimiz Aralık ayı etkinliğimizde hem hemşerimiz, hem de Samsun Ja Ja Fotoğraf Kulübü üyesi olan Maytere Hazinedar Bey’i konuk ettik. Samsun’da faaliyet gösteren Ja Ja Fotoğraf Kulübü üyeleri de Tokat’ımıza geldiler. Pazar İlçemizde bulunan Ballıca Mağarası, Ocaklı Şelalesi, Latifoğlu Konağı, Sulusokak gezilerimizin ardından İbn-i Kemal Konağına geçerek burada sunumumuzu gerçekleştirdik. Gerek ilimizin tarihi ve turistlik yerlerinin tanıtımı gerekse şehrimizin tarihini Hasan Erdem ağabeyimizden dinledik, bu bölgelerde fotoğraflar çektik. Ben öncelikle destek ve misafirperverliğinden dolayı Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Müdürümüz İhsan İkinci bey’e ve Tokat Tarihçisi Hasan Erdem ağabeyimize şahsım ve TOFSAD adına çok teşekkür ediyorum.`` dedi.

FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 20.12.2017
Güncelleme Tarihi : 20.12.2017
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar