Çakır, 2018 bütçesinde en büyük payın Eğitim’e ayrıldığını ifade etti.

23.12.2017
360 kez Okunmuştur.

   AK Parti Tokat Milletvekili, Dışişleri Komisyonu Başkanvekili ve Parlamentolararası Birlik Türk Grubu Başkanı Prof. Dr. Coşkun ÇAKIR, görüşmeleri Türkiye Büyük Millet Meclisinde devam eden 2018 Yılı Bütçesini değerlendirdi.

 

  AK Parti siyaseti millete hizmet etmenin aracı olarak gören kadrolardır.Türkiye`yi değiştiren ve dönüştüren, birlik ve bütünlüğünün adresi olan partimiz çok zor süreçlerden bugünlere gelmiştir. Elde edilen bu başarının, bugünlere nasıl geldiğimizin kıymetini iyi bilmemiz gerekiyor. 15 yıl boyunca enerjimizi aziz milletimizin geleceği için sarfettik. Bundan sonrada milletimize hizmet etmeye var gücümüzle devam edeceğiz.

 

  Her zaman büyümeyi hedef alan, ülkemizi geleceğe emin adımlarla taşıyacak olan kararlı ve tutarlı bir yol izlenerek hazırlanan bütçelerin her zaman olduğu gibi yine vatandaş odaklı bir bütçe olduğunu ifade etti.

 

  Milletvekili ÇAKIR açıklamalarına şu şekilde devam etti: “2018 bütçesinde en büyük payı yine her zaman olduğu gibi eğitime ayırdık. Eğitime ayırdığımız kaynağı 134 milyar liraya çıkartarak, bütçe giderlerinin yaklaşık yüzde 18’ini tek başına eğitime ayırmış olduk. Burs ve öğrenim kredisi için 11.2 milyar lira, taşımalı eğitim ve yemek yardımı için 3.4 milyar lira, özel okula giden öğrencilere öğrenim desteği için 1.5 milyar lira, pansiyonlarda barınan öğrencilerimize de bütçeden 1.1 milyar lira destek ve kaynak ayırıldı.Yükseköğretime 2002 yılında ayrılan kaynak sadece 3.6 milyar liraydı. Gelecek sene bu rakam 41.7 milyar liraya çıkıyor. Burs ve kredi tutarları da 2018 yılında 425 liradan 470 liraya çıkarılmış olacak.”

 

Milletvekili ÇAKIR; her türlü zorluk, baskı ve engellemelere rağmen Türkiye’nin ve Türk Milletinin güçlü, vakur ve dirayetli duruşu karşısında ülkemizin gelişmesini ve ilerlemesini hiçbir güç ve ihanet şebekesinin engelleyemeyeceğini söyledi.

 

FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 23.12.2017
Güncelleme Tarihi : 23.12.2017
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar