BAŞKAN ÜNVERDİ:`` Yetkililerden açıklama bekliyoruz.”

4.1.2018
272 kez Okunmuştur.

  İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener`in dün yaygın basında yer alan ve Tokat`ımızın da adının geçtiği bir açıklaması dikkat çekti.

   Genel Başkan Akşener`in, ``...son dönemde üniformalar uzun namlulu silahlarla bazı kişiler ortalıkta dolaşıyor. Bunlarla ilgili çok önemli iddialar var. Örneğin Tokat ve Konya`da silahlı eğitim kampları bulunduğunu duyuyoruz, bu iddialar söyleniyor. Araştırılsın ve bize bilgi verilsin.`` açıklamaları gündeme düştü. (Kaynak Yeniçağ: Akşener: ``Tokat ve Konya`da silahlı eğitim kampları mı var?``)

   İL BAŞKANI ÜNVERDİ:

  “  YETKİLİLERDEN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ ”

  İYİ Parti Tokat İl Başkanı Av. M. Afşin Ünverdi, konuya dair sorumuza yanıt verdi. ``Bu bizim tespitimiz değil, sadece kamuoyundaki bir duyumdur. Bunun duyum olarak bile yapılması halkı tedirgin etmektedir. Bu konuda yetkililerden açıklama bekliyoruz.`` dedi.

İl Başkanı Ünverdi’nin açıklaması şöyle oldu:

 

            “Özellikle bu son 696 sayılı kanun hükmünde kararname ile bu kişilerin terör örgütü olarak gördükleri eyleme şiddet kullanarak müdahale etme ve bunun da geleceğe doğru ucunun açık olması işinin meşrulaştırılması, aynı zamanda HÖH gibi oluşumların arabalarını polis arabalarına benzetmesi, polis üniformalarına benzeyen üniformalar giymesini kamuoyunda herkesin duyduğu gibi biz de takip ediyorduk. Dedikodu var, kamuoyunda böyle bir duyum var. SADAT diye bir Anonim Şirket kurulması güya Müslüman ülkelere danışmanlık eğitimi vermek için kurulması, fakat bunların hem Emniyet Birimlerimizin veya Türk Silahlı Kuvvetlerimizin bilgileri dışında bir yapılanma olmasının, ne şekilde olduğunun bilinmemesinin halkımızda oluşturduğu bir tedirginlik var. Bizim böyle bir tespitimiz yok ama böyle duyumların olması dahi insanları tedirgin ettiğini yetkililerin bu konuda bir açıklama yapmasını beklediğimizi söylemiştik. Bu bizim tespitimiz değil sadece kamuoyundaki bir duyumdur. Sadece bunun duyum olarak yapılması bile halkı tedirgin etmektedir. Bu konuda yetkililerden açıklama bekliyoruz.” 

FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 4.1.2018
Güncelleme Tarihi : 4.1.2018
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar