Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tokat İl Başkanlığınca üye katılım programı düzenlendi

30.1.2018
170 kez Okunmuştur.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tokat İl Başkanlığınca üye katılım programı düzenlendi. Çeşitli sosyal ve meslek gruplarına mensup 1000 kişi MHP’ye katıldı. Dün, Ali’n Otel’de  düzenlenen programa Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcıları Mevlüt Karakaya, Sadir Durmaz, MHP Tokat İl Başkanı Onur Çalışkan, İlçe Başkanları, İlçe Ocak Başkanları, Belediye Başkanları ve partililer katıldı. Ayrıca 24 Temmuz 2017 tarihinde şehit edilen Astsubay - Üstçavuş Yakup Akdağ’ın babası Zekeriya Akdağ’a yoğun ilgi gösterildi.

  AK PARTİLİ, CHP’Lİ, MHP’Lİ DİYE BÖLÜNÜRSEK ORTADA MİLLET KALMAZ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tokat İl Başkanlığınca düzenlenen 1000 üye katılım töreninin açılış konuşmasını MHP Tokat İl Başkan Onur Çalışkan yaptı. Çalışkan konuşmasında birlik beraberlik mesajları vererek, “böyle zor günlerde bırakın Milliyetçi Hareket Partisinin içerisinde çeşitli huzursuzlukların yaşanmasını bu zor süreçte Milliyetçi Hareket Partisi, AK Partili, Cumhuriyet Halk Partili diye bölünürsek ortada millet kalmaz. Ama biz bir olursak bu sefer PKK`si, IŞİD`i, PYD`si kalmaz, devlet düşmanları kalmaz” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Türk Milletinin yıkılmayacak olan son kalesi olduğunu ifade eden Çalışkan özetle şunları söyledi:

“Ülkemizin zor günler geçirdiği bu günlerde Milliyetçi Hareket Partisini güçlendirmek adına bugün yanımızda bulunan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Milliyetçi Hareket Partisi Türk Milletinin yıkılmamış, sarsılmamış ebed müddet Allah`ın izniyle yıkılmayacak olan son kalesidir. Milliyetçi Hareket Partisi iki günlük siyasi hesap ve çıkarlarla `ben iktidar olayım da nasıl olursam olayım` demek suretiyle siyasi politikalar üreten bir siyasi parti değil; inandığı fikirleri hayata geçirebilmek, inandığı ideolojileri iktidara taşıyabilmek adına Türk Milliyetçiliğinin siyasi izdüşümüdür. Bizler iktidar için proje üreten değil, projelerimizi iktidara taşımak için, aklımızdaki fikrimizdeki ideolojimizi Türk Milletinin kurtuluş reçetesi olduğunu bildiğimiz ve gördüğümüz için iktidara gelebilmek adına mücadele veren bir siyasi partiyiz. Bundan dolayısıdır ki 48 yıllık siyasi hayatında hiçbir şekilde zig-zag ve yalpalama göremediğiniz, dün ne söylediyse bugün de aynısını söylemiş tek siyasi parti Milliyetçi Hareket Partisidir. Türk Milletinin kurtuluş reçetesi Milliyetçi Hareket Partisinin 48 yıldır savunduğu düşünce ve fikirleridir. Bugün yıllardan beri dile getirdiğimiz `devletin başına devlet gelecek` sloganımız devletimizin başına sayın genel başkanımızın fikirlerinin gelmesiyle ilk adımını atmıştır. Bundan sonraki süreçte de gerek 2019 yerel seçimlerinde gerek 2019 genel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partimizin genel merkezimizin politikalarını yerelde bütün içtenlik ve arzularımızla uygulayacağız.

            Bugün sağda solda sosyal medya ya da farklı ortamlarda sizlere laf yetiştirmeye sizlere söz söylemeye cüret edenlere sabredin diyorum, hiçbir şey söylemeyin. Allah`ın izniyle bunların tamamının cevabını 2019 yerel ve genel seçimlerinde çalışarak, başararak, sandıkta hep birlikte vereceğiz.`` 

BUNDAN SONRA SEN BEN OLAYI OLAMAZ

  Başkan Çalışkan’ın konuşmasının ardından MHP Genel Başkan Yardımcıları Mevlüt Karakaya ve Sadir Durmaz da açıklama yaptı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz açıklamasında birlik ve beraberlik mesajları verdi.

  Daha sonra kürsüye gelen MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, Milliyetçi Hareket Partisi’nin Türkiye’deki devlet politikalarının belirlenmesinde ve uygulanmasında önemli bir aktör haline geldiğini belirterek, “Türkiye’de yönetim sistemi arızalı hale getirildi, bunun müsebbibi Cumhuriyet Halk Partisiydi. Sayın Genel Başkanımız dedi ki; “15 Temmuz’u yaşadık, önümüzdeki günler çok çetin geçecek, devlet ve millet bekası sorunu ile karşı karşıyayız. Bundan sonra sen ben olayı olamaz. Beka sorunu varsa hepimiz birlik olacağız, öncelikle bunun üstesinden geleceğiz. Bunun için de yönetim sistemindeki sıkıntıyı gidermek zorundayız. Ya Cumhurbaşkanı yasal sınırlarına girecek ya da mevzuatımızı biz fiili duruma göre düzelteceğiz. Kimileri kalktı adam yasaya uymuyorsa, yasayı ona mı uyduracağız şeklinde basit seviyelere indirdi. Türkiye’de bir yönetim sistemi değişikliği olmuştur. Bu kamuoyunda onaylanmıştır, bitmiştir. Yeni sistemle seçim sistemleri değişecek. Birileri Milliyetçi Hareket Partisi ile ilgili çok farklı şeyler söylüyordu. Anayasa değişikliği olunca Milliyetçi Hareket Partisi bitecekti. Milliyetçi Hareket Partisi bitiyorsa neden MHP ile halâ uğraşıyorsunuz? Özellikle 15 Temmuz işgal girişimden bu yana MHP Türkiye’deki devlet politikalarının belirlenmesinde ve uygulanmasında önemli bir aktör haline gelmiştir.” dedi.

ROZETLER TAKILDI

 

            Konuşmaların ardından ilçelerden katılan üyeleri temsilen MHP İlçe Başkanlarına MHP Genel Başkan Yardımcıları Mevlüt Karakaya ve Sadir Durmaz ile MHP il Başkanı Onur Çalışkan tarafından parti rozetleri takıldı. Sonrasında birlik ve beraberlik yemeği ile program son buldu.

FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 30.1.2018
Güncelleme Tarihi : 30.1.2018
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar