Meydan Projesinin 2. ve 3. Etap temeli törenle atıldı.

17.2.2018
319 kez Okunmuştur.
  Tokat Meydan Projesinin 2. ve 3. Etap temeli törenle atıldı.
 
  Törende Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Ak Parti Tokat Milletvekili Celil Göçer ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Erol Kaya konuşma yaptılar.
 
  Vali Dr. Ömer Toraman ise yaptığı konuşmada Tokat’ın  tarih, kültür ve ilim şehri olduğunu söyledi.  Vali Toraman,  “Bu coğrafyanın büyük fatihi Danişmend Melik Ahmet Gazi ve arkadaşı gaziler bu bölgeyi fethettikten sonra medeniyetimizin meşalesi olan pek çok eseri de inşa etmeye başlamışlar. O günden bugüne geçen zamanda Tokat medeniyetimizin müstesna bir şehri oldu. Tokat kurucu ve öncü bir şehir, kimlikli bir şehirdir. Bizim medeniyetimize ait izleri tarih boyunca yaşatmış ve bugüne aktarmış bir şehir. İnşallah şimdi de Tokat tarihine, kültürüne, ecdadına yakışır bir şekilde bu eserlere sahip çıkmaya, onlarla yeniden buluşmaya ve buluşturmaya gayret ediyor. Bu manada çok müstesna bir hizmet yürütülüyor. İnşallah bu projeyle beraber Tokat`ımız daha değerli hale gelecek” dedi.
 
Vali Toraman, çalışmaya maddi destek sağlayan Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı, Tokat Belediyesi ve emeği geçenlere teşekkür etti.
 
Törene Vali Dr. Ömer Toraman,  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Erol Kaya, Tokat Milletvekilleri, Zeyid Aslan, Celil Göçer, Coşkun Çakır, Kadim Durmaz, il protokolü, Karadeniz Bölgesinden birçok ilin belediye başkanı katıldı.
 
 2018 Ekim ayında bitirilmesi ön görülen proje kapsamında  Meydan Camisi ve Behzat Deresi arasındaki 4 bin metrekarelik alanda yeraltı otoparkı ve üzerine meydan düzenlemesi yapılacak. Taşhan ile Meydan Camisi arasına yapılacak 5 bin metrekarelik bir alanla birlikte toplam 9 bin metrekarelik bir meydan Tokat`a kazandırılacak. Yapılan proje ile Tokat`ın tarihi gün yüzüne çıkacak ve proje şehrin turizmine hizmet edecek.
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 17.2.2018
Güncelleme Tarihi : 17.2.2018
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar