TOKAT’TA ARTVİN’İN KURTULUŞUNUN 97. YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

19.3.2018
194 kez Okunmuştur.

Artvin`in düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü ‘7 Mart Artvin Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği” tarafından düzenlenen programla kutlandı.

            Hüseyin Akbaş kapalı spor salonunda düzenlenen programa Vali Dr. Ömer Toraman’ın yanı sıra Garnizon ve 48. Piyade Alay Komutanı Albay Aykut Biçeroğlu, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu ,Tokatspor Asbaşkanı Hasan Hüseyin Koç ve Artvinliler katıldı.

            Artvin`in düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü kutlama programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Programın açılış konuşmasını yapan Tokat Artvin Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği başkanı Halil İbrahim Akgül, Artvinlilerin yıllardır Anadolu’nun güzel şirin kenti Tokat’ta, Tokatlılarla birlikte güven ve huzur içerisinde yaşadıklarını belirterek, “Ülkemizin bütünlüğünü birliğini ve beraberliğinin devamı uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

            Daha sonra kürsüye gelen Vali Ömer Toraman konuşma yaptı. Tokat’ın güzel coğrafyasıyla Artvin’i çok andırdığını ifade eden Toraman, “Artvin’den buraya göç eden büyükleriniz dedeleriniz burayı kendi memleketlerine Artvin’in muhteşem yeşiline, doğal güzelliklerine benzetmiş olsa gerek ki burada yerleşmeyi uygun görmüşler ve burayı kendilerine ikinci bir vatan olarak görmüşler. Artvinliler ülkemizin en güzel yurt köşelerinden biri olan memleketlerinde çok zor şartlarda kısıtlı imkânlarla ama çok çalışarak kadını ile erkeği ile çok çalışarak çocuklarının geleceğini inşa etmeye gayret göstermişler. Tokat’a gelince de bu bereketli topraklarda yine aynı şekilde çok çalışarak gayretleriyle hem şehir ekonomisine hem de memleketimize çok büyük katkı sağlamışlar” şeklinde konuştu.

MEVZU BAHİS VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR

            Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, sözlerine ``mevzu bahis vatansa gerisi teferruattır`` diyerek başladı. 

            Vatan sevgisinin imandan olduğunu belirten Başkan Eroğlu, “Tokat’ta şehitler diyarıdır, Artvin’de şehitler diyarıdır. Tokat’ta da biz değerli Artvinlilerle bu güzel coğrafyada birlikte beraberce yaşıyoruz. Siz değerli Artvinli kardeşlerimizden hiçbir olumsuzluk görmedim. Bundan dolayı da hepinize teşekkür etmek istiyorum. Özel günlerden geçiyoruz, şehitlerimiz oluyor, gazilerimiz var. Şehitlerimiz de anarak onları her daim hissederek hem bu günümüzü, hem de bundan sonraki günlerimizi geçirelim. Şehitlerimize Allah rahmet eylesin, onların ailelerine sabır versin, gazilerimiz var onlara da Allah şifalar versin. Ülkemiz vatanımız bayrağımız kıyamete kadar payidar olsun diyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

RESUL DİNDAR KONSERİ

            Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü kutlama etkinliği halk oyunları gösterileri ve Resul Dindar’ın konseri ile devam etti.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 19.3.2018
Güncelleme Tarihi : 19.3.2018
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar