ŞAİRLER NİKSAR’DA

2.5.2018
122 kez Okunmuştur.

  2006 yılında kurulduktan sonra ülke içinde ve dışında pek çok kültür-sanat faaliyetlerine imza atan Tokat Şairler ve Yazarlar Derneği altı yıldan beri de geleneksel kahvaltılar düzenleyerek kültüre gönül veren insanları bir arada toplamayı başarıyor.

            Geçen ay Almus Tufantepe Recep Yazıcıoğlu Sosyal Tesislerinde dernek mensuplarını ve misafirlerini buluşturan TOŞAYAD bu ayki kahvaltı programını Niksar İlçesinde Niksar Belediyesi Kentpark Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirdi. Tokat’tan 60, Niksar’dan 20 katılımcının iştiraki ile şiir, müzik ve edebi konuşmaların yer aldığı kahvaltı sonrası şehrin tarihi mekânları Araştırmacı –Yazar M. Necati Güneş tarafından gezdirilerek bilgilendirildi.

            Kahvaltıda, ev sahibi olarak Niksar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Celal Şahin, Belediye eski Meclis üyelerinden Müjdat Özbay ve Mustafa Necati Güneş ve bazı kültür dostları aileleriyle birlikte hazır bulundular. Tokat’tan TOŞAYAD Yönetim Kurulu, dernek üyeleri, Sivas Âşıklar Derneği Başkanı Âşık Kaptani ve yönetim kurulu, Tokat Yardım Sevenler Derneği Başkanı Sevinç Yaveroğlu ve Yönetim kurulu, Tokat Kadın Kültür ve Sanat Grubu Başkanı Hacer Doğan ve yönetim kurulu, Tokat Basın İlan Kurumu Başkanı Çetin Oranlı ile Erbaa ve Turhal’dan misafirler kahvaltıda yer aldılar.

            Kahvaltının açılış konuşmasını Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Celal Şahin yaptı.    Konuşmalar bölümünde TOŞAYAD Başkanı Hasan Akar, Folklor Araştırmacısı Hayrettin Koyuncu, Tokat Kadın Kültür ve Sanat Grubu Başkanı Hacer Doğan, Tokat Basın İlan Kurumu Müdürü Çetin Oranlı kültür, sanat adına birer kısa konuşma yaptılar. Ayrıca KÜMBET Dergisi’nin yeni sayısı katılımcılara takdim edildi.

            Niksar Müzik Gönülleri Grubu’ndan Ekrem Öncü, Yaşar Güç ve Ali Kefeli’nin yöresel müzik ziyafeti Sivas Âşıklarından Âşık Kaptani ve Âşık Eseri’nin enfes sunumu ve atışmalarla ile devam etti. Şiirler bölümünde de Rasim Yılmaz, Sündüs Akça, Şerare Kıvrak, Hacer Doğan, M. Necati Güneş yüreklerinden dökülen duyguları katılımcılarla paylaştılar.

Şehir gezisinden sonra katılımcılar Niksar Ayvaz Parkı’nda sohbetlerini tamamlayıp Tokat’a döndüler.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 2.5.2018
Güncelleme Tarihi : 2.5.2018
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar