KKYDP KAPSAMINDA HİBE ALAN YATIRIMCILAR SÖZLEŞME İMZALADI

11.6.2018
227 kez Okunmuştur.
  1. Etap Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca değerlendirilen 24 proje hibe almaya hak kazandı. Hibe desteği almaya hak kazanan yatırımcılar ile hibe sözleşmesi imzalandı. Yatırımcılara verilecek hibe desteği toplam 9 milyon lira olacak.

            Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 12. Etap Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğin  13 Eylül 2017 tarihinde yayınlandığı ve bu tarihten itibaren 90 günlük başvuru süreci sonunda  59 proje başvurusu yapıldığı belirtildi.

            Takip eden süreçte  İl Proje Değerlendirme Komisyonu tarafından projelerden 24 proje uygun görülerek ve Bakanlığın Merkez Proje Değerlendirme Komisyonuna sunuldu. Merkez Proje Değerlendirme Komisyonu tarafından yapılan değerlendirme sonucu 24 adet proje onaylandı ve yatırımcılar ile hibe sözleşmesi aşamasına gelindi.

Uygun görülen 24 projenin,

4 adedi Ekonomik Yatırımlar,

(1 adet Turşu Üretim Tesisi)

(1 adet Cevizli Sucuk Pestil Üretimi)

(1 adet Gübre İşleme Paketleme Tesisi)

(1 adet Mezbaha Modernizasyonu)

20 adedi Çiftlik Faaliyetlerini Geliştirme Projesidir.

(2 adet Yüksek Plastik Tünel Yapımı)

(3 adet Alabalık Tesisi Ekipman Alımı)

(15 adet Ahır Ekipmanları (Yem karma/kırma/ezme makinesi, padok sistemleri, yemlik, suluk, gübre sıyırıcı, balya makinesi, silaj makinesi) olduğu kaydedildi.

            KKYDP Ekonomik Yatırım projeleri kapsamında 2006-2017 yılları arasında ilimizde toplam 99 proje uygulandığı ve uygulanan 99 projeye karşılık yatırımcılara toplam 23.205.444,00 TL hibe desteği verildiği ifade edildi.

  1. Etap KKYDP Kapsamında Tokat ili olarak destek verecelek ekonomik ve kırsal ekonomik altyapı yatırım projelerinin,

Toplam Tutarı: 9.333.815,00 TL

Hibeye Esas Tutarı:8.461.056,00 TL

Hibe Tutarı:4.230.528,00 TL olarak belirtildi.

            Sözleşmelerini imzalamak üzere Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü toplantı salonunda yatırımcılar ile bir araya gelen İl Müdürü Orhan Şahin, yaptığı konuşmada, ``Bakanlığımız Merkez Proje Değerlendirme Komisyonu tarafından kabul edilen projelerin listesi, Bakanlığımız ve İl Müdürlüğümüz sitesinde yayınlandı, ayrıca başvuruda bulunan bütün proje sahiplerine İl Müdürlüğümüz teknik elemanları tarafından resmi olarak tebligatlarınız yapıldı. Tebligatlarınızı imzaladıktan sonra hibe sözleşmesi imzalanması için gerekli olan 45 günlük süre içinde gerekli evrakları tamamlayarak İl Müdürlüğümüz ile hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazandınız. Bugün atacağımız imzalar ile siz değerli yatırımcılarımızın hem bölge hem ülke ekonomisine sağlayacağı katkıya biz de devlet olarak vereceğimiz hibe desteği ile katkıda bulunmuş olmanın gururunu yaşıyoruz. Yapacağınız yatırımların ülkemize ve milletimize uzun yıllar hizmet vermesi dileğiyle hepinize hayırlı olmasını temenni ediyorum.`` ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 11.6.2018
Güncelleme Tarihi : 11.6.2018
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar