SPORTİF YETENEK TARAMASINDA İKİNCİ ETAP BAŞLADI

27.7.2018
1119 kez Okunmuştur.

  “ Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme`` projesinin ikinci etap çalışmaları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü il ve ilçe spor tesislerinde başladı.

            Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının ortak projesi olan ve 7 Mayıs itibariyle Tokat İl genelinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde uygulanan “Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme`` projesinin ikinci etap çalışmaları il ve ilçe spor tesislerinde başladı.

  1.   Sınıfta okuyan 4 bin 22 öğrencinin yer aldığı taramalarda öğrencilerin boy-kilo, oturma yüksekliği, kulaç uzunluğu, esneklik, dikey sıçrama, çeviklik, sağlık topu fırlatma, pençe kuvveti ve 20 metre sürat koşusu gibi kriterlerde değerlendirilerek sayısal değerleri alınmıştı.

            Tarama sonunda tüm testlerin ortalamasında en yüksek performansı gösteren 856 ilkokul 3. sınıf öğrenci ile ikinci etap çalışmaları Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde alanında uzman antrenörler eşliğinde başladı.

            Yaklaşık 8 hafta devam edecek ikinci etap eğitimlerinde öğrenciler, İl Merkez ve İlçelerde oluşturulan ekipler tarafından, fiziksel eğitim kartları uygulanarak, Eylül ayında yapılacak olan yeni taramaya tabi tutulacak.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 27.07.2018
Güncelleme Tarihi : 27.07.2018
En Son Yorumlar