LİMAN CAFE ve MİLLET KIRAATHANESİ HİZMET VERİYOR

6.8.2018
162 kez Okunmuştur.

  Tokat Belediyesi’nin Yeşilırmak’ta kazandırdığı ‘Kanal Tokat’ projesinde, Taşköprü’nün yanı başlarında Liman Cafe ve Millet Kıraathanesi olarak adlandırılan iki mekanda Belediye eliyle hizmet verilmeye başlandı.

  HIDIRLIK CAFE MİLLET KIRAATHANESİ OLARAK ADLANDIRILDI

  Hemşehrilerimiz gündüz ve bilhassa akşam vakitlerinde Liman ve Millet Kıraathanesinde ailecek vakit geçiriyorlar. Taş Köprü’nün aşağı kısmında Şeyh Meknun Türbesinin olduğu alanda ilk başta Hıdırlık Kafe’nin olarak adlandırılan mekan daha sonra “MİLLET KIRAATHANESİ” olarak adlandırıldı.

  Vatandaşlarımız Liman Kafe’de kayıklara binip, Yeşilırmak’ın su tutulan kısmında gezinti keyfi yapıyorlar.

KAYIKLARA BİNİŞ ÜCRETLERİ

            Tokat Belediyesi’nin yürüttüğü hizmetlerde ücretlendirmenin halk için makul fiyatlar olmasına dikkat edilirken çayın 1 TL’den, semaverin 15 liradan verildiği öğrenildi. Liman Cafe’de vatandaşların kayıklara biniş ücretleri sivil 5 TL, öğrenci ise 2,5 TL olarak belirlendi. Can yelekli olmak şartıyla kayıklara binen vatandaşlar yaklaşık 10 dakika içinde Taş Köprünün ayaklarının içinden geçip, demirköprü mevkiine dek gelip, geriye dönüş yapıyorlar.

GELİRİ AŞEVİNE KALIYOR           

İşletmecilik gelirlerinin Tokat Belediyesi Aşevi Yardım Vakfı’na bırakıldığı, oradan yine yardıma muhtaç hemşehrilerimize yansıtıldığı öğrenildi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 6.8.2018
Güncelleme Tarihi : 6.8.2018
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar