`` CHP, DEMOKRASİNİN TEMİNATIDIR ``

9.9.2018
280 kez Okunmuştur.

     Tokat Milletvekili TBMM İdare Amiri Kadim Durmaz, CHP`nin 95`inci kuruluş yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, ``Adını Cumhuriyet’ten alan Cumhuriyet Halk Partisi; cumhuriyetimizin, demokrasinin, sosyal adaletin ve özgürlüklerimizin teminatıdır.`` ifadelerini kullandı.

            Durmaz, yazılı yaptığı açıklamada, 9 Eylül 1923 yılında Halk Fırkası olarak kurulan Cumhuriyet Halk Partisi`nin ulusal kurtuluş savaşının ve bağımsızlık mücadelesinin öncüsü ve en büyük temsilcisi olduğunu belirtti. Durmaz, açıklamasını şöyle sürdürdü:

            ``Anadolu aydınlanma devriminin meşalesi, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün adıyla Cumhuriyet Halk Partisinin altı okunda yanmaya devam ediyor.

            Cumhuriyet Halk Partisi 95 yıldır temel hak ve özgürlüklerin, hukukun ve aydınlanmanın temsilcisi olarak var olmaya; özgürlük, eşitlik, dayanışma, çoğulculuk gibi çağdaş evrensel değerlerle demokrasi mücadele vermeye devam etmektedir.

            Büyük Önder Atatürk’ün “Bağımsızlık benim karakterimdir” sözü, daima Partimizin başat ilkesi ve pusulası olmuştur.

            Adını Cumhuriyet’ten alan Cumhuriyet Halk Partisi; cumhuriyetimizin, demokrasinin, sosyal adaletin ve özgürlüklerimizin teminatıdır.

            Cumhuriyet; birliğin, bereketin, omuz omuza yürüyen bir milletin adıdır.

            Bu kültürle şekillenen CHP kadroları; Cumhuriyet’in kurucu değerleri ve ilkelerine bağlı kalarak, adil ve çağdaş bir hukuk devleti için bağımsızlık ve özgürlük mücadelesine kararlılıkla devam etmektedir.

            `Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini, daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar...`

Mustafa Kemal Atatürk

            Cumhuriyet Halk Partisi; Atatürk’ün çizdiği yolda yürümeye, çalışmaya , üretmeye adanmış bir siyasi çizgiyle bilimsel çağdaş eğitimi, kalkınmayı, üretimi, eşit bölüşümü, milli tarım ve hayvancılığı, doğa haklarını,  tüm dünya ile barış içinde bir dış politika anlayışını daima savunacak ve uygulayacak yegâne siyasi güçtür.

            Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarında çalışarak, üreterek, kalkınarak büyüyen laik ve aydınlık bir Cumhuriyeti, ayrımsız tüm yurttaşlarımızla yaşayacağız.

            Bizler 95 yıl önce şanlı bir kurtuluş mücadelesiyle, yedi düvele karşı kazanılmış destansı zaferlerle bağımsızlığa yürüyen aziz bir milletin evlatlarıyız. Atalarımızdan devraldığımız bu kıymetli emaneti her zamanki heyecan ve kararlılıkla sonsuza kadar koruma ve kollama azmi taşıyoruz.

            CHP, kurulduğu yıllarda nasıl bir umut ve aydınlık ışığı olmuşsa; bugün de tüm halkımızın biricik umudu olmaya devam etmektedir.

            Bu inanç ve kararlılıkla, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, merhum Genel Başkanlarımız İsmet İnönü ile Bülent Ecevit’i ve tüm aziz şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyor, 9 Eylül ruhunu bugünlere taşıyan bütün parti emekçilerimizi saygıyla selamlıyorum. Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi!``

FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 9.9.2018
Güncelleme Tarihi : 9.9.2018
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar