500 başlık koç-teke istasyonu inşaatında sona doğru

14.9.2018
474 kez Okunmuştur.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Tokat’ın da içinde bulunduğu 31 ilde koyun ve keçilerde ırk ıslahı sağlanmasının planlanması için Damızlık Koç Teke Üretim İstasyonu kurulması amacıyla 2017 Yılında uygulama rehberi yayımlandı.

            Tokat Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından ilgili uygulama esaslarına binaen proje hazırlanarak 2017 yılı içerisinde Tokat İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık  Müdürlüğüne sunuldu. Proje Bakanlık tarafından da kabul gördü. İnşaat çalışmaları hızla devam projede, 500 baş kapasiteye sahip üretim istasyonu ile ilin kaliteli damızlık koç ve teke ihtiyacı karşılanacak. Tesis faaliyete geçtiğinde burada damızlık olarak yetiştirilen ve yetiştiricilere satılacak koç ve tekelerin bedelinin % 50’si Bakanlık tarafından hibe olarak karşılanacaktır.

            Tokat İl Özel İdaresi tarafından da ek destek verilen çalışmanın proje bedeli 560.000 TL. % 50`si Bakanlık tarafından hibe olarak karşılanacak proje ile  ilimiz küçükbaş hayvancılığının gelişmesine, ırk ıslahının sağlanmasına, yetiştiriciler için kaliteli ve sağlıklı damızlık erkek materyal temin ederek en önemli  sorunlarının çözümüne büyük katkı sağlamak amaçlanıyor.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 14.09.2018
Güncelleme Tarihi : 14.09.2018
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar