Oyuncu Aydın Sigalı, öğrencilerle söyleşide bir araya geldi.

19.10.2018
340 kez Okunmuştur.

    Tokat 2. kitap fuarı etkinlikleri kapsamında Tokat’a gelen oyuncu Aydın Sigalı, Gaziosmanpaşa’nın diyarında olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ve en kısa zamanda tekrar Tokat’ı ziyaret etmek istediğini söyledi.

            Gaziosmanpaşa’nın temsili kostümü ile bir takım etkinliklere katılan oyuncu Aydın Sigalı, Tokat 2. kitap fuarında öğrencilerle söyleşi gerçekleştirdi.

            Oyuncu Aydın Sigalı ve beraberinde temsili 15’lilerin kostümünü giyen öğrenciler kitap fuarı söyleşi alanında sahnede yerini aldı. Program Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun açılış konuşması ile başladı. Başkan Eroğlu’nun konuşması sonrasında Payitaht ``Abdülhamid`` dizisinde Plevne Kahramanı Gaziosmanpaşa’yı canlandıran oyuncu Aydın Sigalı sahneye davet edildi. Kendisine Gaziosmanpaşa rolünü canlandırması teklif edildiğinde Gaziosmanpaşa’ya yakışan bir oyunculuk sergileme endişesinde olduğunu ifade eden oyuncu Sigalı, Tokat’a adım attığında itibaren kendisine gösterilen ilginin çok iyi olduğunu, bu durumun rolünün hakkını verdiğinin göstergesi olduğunu belirterek mutluluğunu dile getirdi. Oyuncu Sigalı, emekliliğinde Tokat’a yerleşmeyi düşündüğünü söyledi.

       BU VATAN EMİN ELLERDE

            Başkan Eroğlu programda yaptığı konuşmada, “Biz öyle bir milletiz ki şehitlerimizle, gazilerimizle, kahramanlarımızla bu vatan topraklarına her daim sahip çıkan, mesele vatansa gerisi teferruattır diyen bir milletiz. Sizlerde bizim geleceğimizsiniz, yarının büyükleri sizlersiniz. Yarının bilim adamları, mühendisleri, doktorları, hâkim ve savcıları sizlersiniz. Bu vatan emin ellerde, sizinle beraber, sizlerin omuzlarında bu ülke çok daha büyüyecek, çok daha güzel yerlere gelecek. Biz buna canı yürekten inanıyor ve güveniyoruz.” dedi.

OKUYUN ÇALIŞIN VE AZİMLİ OLUN

            Gençlere okumaları, çalışmaları ve azimli olmaları tavsiyesinde bulunan Başkan Eroğlu, “Daha çalışkan olun, daha araştırın, daha ilimle irfanla yoğrulun ki geleceğimiz ancak ve ancak ilmi bilimi çalışmayı ve azmi yanına koyanların ellerinde büyüyecektir. Ahlaklı, erdemli olun ve milli manevi değerlerle yoğrulun. Sizlere güvendiğimizi de ifade ediyorum” şeklinde konuştu.

TOKAT’TA YAŞIYORSUNUZ ÇOK ŞANSLISINIZ

            Daha sonra oyuncu Aydın Sigalı sahneye geldi. Sigalı yaptığı konuşmada, “Gaziosmanpaşa’nın diyarı, ben Tokat’a adım atana kadar böyle tarihine gelenek ve göreneklerine sahip çıkan düzenli bir kent yaşamı olduğunu bilmiyordum ama o kadar şanslısınız ki hem coğrafi olarak çok özel bir bölgede yaşıyorsunuz. İnanılmaz bir tarihe sahipsiniz ve bunu çok güzel koruyorsunuz, her yer çok temiz. Çok güzel bir ırmak akıyor Tokat’ın merkezinden. Orada sandala bindik, İstanbul’dan yola çıktığımda Tokat’ta sandal gezisi yapacaksın deseler inanmazdım ama onu da yaşattınız. Bu kenti çok sevdim.  Ballıca mağarasına gittim, tüm dünyadaki insanların orayı görmesi lazım. Burada olmaktan çok mutluyum. En kısa zamanda tekrar geleceğim.” dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 19.10.2018
Güncelleme Tarihi : 19.10.2018
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar