YAZAR AYLA BAĞ, “ YAŞAYAN KIRK KIZLARI ANLATTI ”

19.10.2018
245 kez Okunmuştur.

   Tokat 2. Kitap fuarı kapsamında yazar ve şairlerle imza günü ve söyleşi etkinlikleri devam ediyor. Kitap fuarı ile birlikte Tokatlı yazar ve şairlerimiz okurları ile bir araya geldi.

            Yazar Ayla Bağ, Yaşayan Kırk Kızlar kitabında yer verdiği kadınların hayat öykülerini söyleşiye katılan dinleyicileri ile paylaştı.

            Kitabında hayat hikâyesine yer verdiği Cemile Sucu’yu anlatan Yazar Bağ, sonrasında konuk olarak Cemile Sucu’yu sahneye davet etti. Cemile Sucu yaptığı kısa konuşmada, gelecekten umudun hiçbir zaman kesilmemesi gerektiğini söyledi.  Daha sonra Mahperi Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sevil Alaçam sahneye davet edildi. Alaçam, Kırk Kızlar kitabına konu olan kadınları öğrencilerle buluşturarak çok güzel bir proje gerçekleştirdiklerini ve mükemmel bir etkileşim oluştuğunu belirterek, “Çok güzel bir eser, gençlerimize umut ve girişimciliği aşılıyor” dedi.

            Söyleşi programına daha sonra şehit Yakup Akdağ’ın annesi Gülizar Akdağ ve serebralpalsi hastası kızı Sevda Akdağ davet edildi. Serebralpalsi hastası kızı Sevda Akdağ’ın okuma azmini anlatan anne Akdağ kızı Sevda’nın okumaya karşı çok hevesli olduğunu, birçok zorluğun üstesinden gelerek azimle okumayı öğrendiğini ve Ortaokul diploması aldığını söyledi.

            Sonrasında Zübeyde Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Özlem Çivilidağ sahneye davet edildi. Özellikle gençlere seslendiğini belirten Çivilidağ, “Gençler değerlerimize sahip çıkın, herkes tarih, matematik yapabilir, bir şekilde okuldan mezun olur ama okulda değerlerimizi öğrenin. Azim varsa çözüm de vardır. Değerlerimize değer katmaya devam edeceğiz” dedi.

            Yazar Ayla Bağ’a hediye takdim edilmesi ile söyleşi programı sona erdi. Yazar Ayla Bağ daha sonra okurları için kitaplarını imzaladı.

FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 19.10.2018
Güncelleme Tarihi : 19.10.2018
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar