YENİ VALİMİZ DR.OZAN BALCI

27.10.2018
336 kez Okunmuştur.

  Bugün yayımlanan valiler kararnamesi ile Tokat Valiliği görevini yapan Dr.Ömer Toraman , Kütahya Valiliği görevine atandı.

 Kayapınar Kaymakamı olarak görev yapan Dr.Ozan Balcı ,Tokat Valiliği görevine getirildi.Bürokratik hayatı başarılar ile dolu olan Dr.Ozan Balcı kimdir :

Yeni Tokat Valisi Dr.Ozan Balcı kimdir :

   1974 yılında Ardahan`da doğdu. İlk ve Ortaöğrenimini Ardahan`da tamamladı. 1992 yılında Ardahan Lisesi`nden okul birincisi olarak mezun oldu. 1992-1994 yılları arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü`nde eğitim gördü. 1998 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi`nden mezun oldu. İngiltere`de Exeter Üniversitesi, Tarih, Politika ve Sosyoloji Bölümü`nde yüksek lisans yaptı. MA derecesi aldı (2000-2001). Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (Mülkiye), Siyaset Bilimi ve Yönetim Bölümü`nde yüksek lisans yaptı (1999-2001). Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliğinin düzenlediği 29. Dönem Kamu Diplomasisi Kursundan mezun oldu. 86. Dönem Kaymakam Adaylığı Kursunu üstün başarılı olarak tamamladı. 2012-2015 yılları arasında doktora yapmak üzere İçişleri Bakanlığı tarafından İngiltere`ye gönderildi. İngiltere`de Southampton Üniversitesinde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde doktora yaptı ve PhD (doktora) derecesi aldı.

01-24/07/2017 tarihleri arasında Japonya’da, Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı(JİCA) ile Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı’nın birlikte organize ettiği Yerel Kalkınmada Mülki İdare Amirlerinin Rolü adlı eğitim programına katıldı.

2018 yılında Türk İdareciler Derneği tarafından her yıl 10 Ocak İdareciler Günü dolayısıyla düzenlenen Yılın En Başarılı Mülki İdare Amirleri Ödülü’ne Merzifon Kaymakamlığı döneminde eğitime yaptığı katkılar ve çocukların kitap okumasına ilişkin projelere verdiği etkin destek dolayısıyla layık görülen Balcı, plaketini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Ardahan-Damal, Balıkesir-Havran İlçelerinde Kaymakamlık Vekilliği, Ordu-Akkuş, Adıyaman-Çelikhan, Siirt-Eruh, Sakarya-Taraklı, Şanlıurfa-Birecik, Samsun-Vezirköprü, Amasya-Merzifon Kaymakamlıklarında ve Şırnak Vali Yardımcılığında bulundu. Belli bir süre eski T.C. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığında çalıştı. 20.08.2017 tarih ve 2017/345 sayılı Müşterek Kararname ile Kayapınar Kaymakamlığı görevine atandı.  Evli olup, üç çocuk babasıdır.

 Haber :BURHAN ARAR

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 27.10.2018
Güncelleme Tarihi : 27.10.2018
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar