TOKAT PROJE İMAM HATİP ANADOLU LİSESİ KİTAP OKUMA SEFERBERLİĞİ BAŞLATTI

16.11.2018
298 kez Okunmuştur.

 

   “  ÖĞRENCİ-ÖĞRETMEN BÜTÜN OKUL OKUYORUZ  ”

     2018-2019 öğretim yılından itibaren puanla öğrenci alan ve proje okul olan Tokat Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi, yeni öğretim yılıyla birlikte yeni bir projeyi daha hayata geçirerek kitap okuma seferberliği başlattı. Tokat İmam Hatip Lisesi, hem sayısal hem eşit ağırlık hem de sözel eğitim veren tek okul olma özelliği taşıyor ve her yıl LGS puanıyla sadece 90 erkek öğrenci alıyor.

Tokat İmam Hatip Lisesi Müdürü Mehmet Köprülü, ülkemizde okuma alışkanlığının çok düşük olduğunu, gençlere okuma alışkanlığı kazandırma noktasında okullara büyük iş düştüğünü belirterek “Biz de okul olarak öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırmak için ‘Öğrenci-Öğretmen Bütün Okul Okuyoruz’ projesini hayata geçirdik. Amacımız, öğrencilerimize 4 yıl boyunca toplam 100 seçme kitap bitirtmek ve bir ömür boyu devam edecek kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, okumayı yeme, içme uyuma gibi hayatın olmazsa olmazı haline getirmektir. Ayrıca farkındalık oluşturmak için haftada bir saat bütün okulda kitap okuma saati yapıyoruz.” dedi.

PROJEDE NELER VAR VE PROJE NASIL YÜRÜTÜLÜYOR?

Öğrenciler dokuzar kişilik 10 gruba ayrıldı.

*Her grubun bir danışman öğretmeni bulunuyor.

*Danışman öğretmen aynı zamanda öğrencilerin her şeyiyle ilgileniyor, veli ve idareyle sürekli irtibat halinde öğrencileri takip ediyor, öğrencilere rehberlik yapıyor.

*Her danışman öğretmen ve danışmanlığını yaptığı öğrenci grubu 15 günde bir kitap bitiriyor.

*Her öğrencinin okuduğu kitaplardan notlar alacağı bir defteri bulunuyor.

*Her kitap bitiminde danışman öğretmen grubuyla toplantı yapıyor ve okunan kitabı değerlendiriyor.

*Değişik türlerden 15 takım kitap oluşturuldu. Bu 15 kitap yıl sonuna kadar dönüşümlü olarak bütün gruplar tarafından okunacak. 15 günde bir kitap değişimi yapılıyor.

*Öğrenciler okudukları kitaplardan soru hazırlayacak. Oluşturulan bu soru havuzundan seçilen sorularla yıl sonunda öğrenciler arasında ödüllü bir yarışma düzenlenecek.

 

FOTOĞRAF ALTI YAZISI: İlk kitap değerlendirme toplantısı Tokat Gençlik Spor İl Müdürlüğü salonunda yapıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 16.11.2018
Güncelleme Tarihi : 16.11.2018
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar