AKDEĞİRMEN MAHALLESİNE BAYAN MUHTAR ADAYI

22.11.2018
199 kez Okunmuştur.

   Nesrin Kalem, “Biz kadınlar evimizin eksiklerini, neye ihtiyacı var, çocuklarımızın neye ihtiyacı var biliyoruz, mahallenin sorunlarını da kadınların daha iyi tespit edeceğine inanıyorum”

            Tokat Akdeğirmen Mahallesinde yaşayan Nesrin Kalem (53) yerel seçimlerde muhtar adayı olduğunu açıkladı. 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde muhtar adayı olduğunu söyleyen Nesrin Kalem, şehrine ve insanlara hizmet için yola çıktığını ve muhtar seçildiğinde birçok projeyi hayata geçireceğini söyledi.

HİZMET İÇİN YOLA ÇIKIYORUM

            Hizmet için yola çıktığını vurgulayan Nesrin Kalem, “Her zaman istediğimi bir şeydi muhtarlık ama hep erteledim, çocuklarım büyüsün torunlarım büyüsün. Kısmet bu güneymiş. Malumunuz demokratik bir ülkede yaşıyoruz. Kadının seçme ve seçilme hakkı olduğunu düşünerek muhtar olmayı planladım. Allah’ın izniyle insanlar ve insanlık için yola çıkıyorum, muhtarlık koltuğu için değil de hizmet için. Mahallemizin, insanlarımızın neye ihtiyacı olduğunu kamu kuruluşları ile arada bir köprü oluşturup çözüm üretmek için onlarla iş birliği içerisinde çalışmak istiyorum. Allah’ın izniyle yapacağıma inanıyorum. İnanmak başarmanın yarısıdır” dedi.

AKDEĞİRMEN İÇİN DAHA İYİSİNİ DAHA GÜZELİNİ YAPACAĞIM

            Hedefleri ve projeleri ile ilgili bilgiler veren muhtar adayı Nesrin Kalem, “Mahallem için kadınlar, çocuklar, gençler için projelerim var. İlk olarak kadın ve çocuklar için projeler düşündüm, mahallemizde çocuklarımız için oyun alanı yok. Bizim kadınlarımız çok becerikli,  evlerinde ev işleri olsun ne yapabiliyorlarsa dikiş, örgü, kazak olsun yiyecek olsun ben onlar için bir Pazar yeri kurulmasını istiyorum. Haftada bir gün, ellerinde harçlık olmasını istiyorum. Sadece kadınlarımıza özel olacak. Güzel bir mahalle Akdeğirmen Mahallesi, mahallem için daha iyisini daha güzelini yapacağıma inanıyorum ve de yapacağım Allah’ın izniyle” şeklinde konuştu.

EVİN İDARESİNİ BİLEN KADINLAR MAHALLENİNDE İDARESİNİ BİLİR

            Evin idaresini iyi bilen kadınların mahallenin ve mahallelilerin neye ihtiyacı olduğunu daha iyi tespit edeceğini ifade eden Kalem, “Evimizde nasıl ki biz kadınlar evimizin eksiklerini neye ihtiyacı var, çocuklarımızın neye ihtiyacı var biz kadınlar biliyoruz.  Mahallenin sorunlarını da kadınların daha iyi tespit edeceğine inanıyorum, mahallenin ve mahallelilerin neye ihtiyacı olduğunu, sıkıntıların neler olduğunu biz kadınların daha iyi tespit edeceğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

KADINLARIMIZ ÖZGÜVENLİ OLMALI

            Kadınların özgüvenli olmaları ve kendilerine verilen seçme seçilme hakkı dahil tüm haklarını kullanmaları tavsiyesinde bulunan Kalem,  “Eğitim şart ama kadınlar önce kendini eğitmeli, okumalı araştırmalıyız. Teknoloji o kadar gelişti ki küçücük çocuklar bile bundan faydalanıyorlar, biz kadınlar neden faydalanmayalım. Neden yapmayalım. En iyisini yapacağımıza inanıyorum kesinlikle, mahalle sakini değil de mahallenin sahibi olmak istiyorum ben. İnsanlığa hizmet için muhtarlığa aday oldum.  Hizmet etmeyi çok seviyorum, çok iyi şekilde yapacağıma inanıyorum Allah’ın izniyle. Mahallemin ve mahallelilerimin de destekleri ile yanımda olmalarını istiyorum. Dileğim dualarım muhtar olmam yönünde” ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 22.11.2018
Güncelleme Tarihi : 22.11.2018
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar