İNTERNET VE TV`DEN ALIŞVERİŞ YAPARKEN DİKKAT

22.11.2018
200 kez Okunmuştur.

  Tokat Ticaret İl Müdürü ve Tüketici Hakem Heyeti Başkanı Ali Osman Sakar, internet, TV`den yapılan alışverişlere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

            İl Müdürü Ali Osman Sakar, tüketici ile satıcılar arasında uzaktan yapılan alışverişlerde mesafeli satış sözleşmesi olması gerekliliğini belirtti.

            Aynı zamanda tüketicilerin 14 gün içinde, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahip olduğunu cayma haklarını bir dilekçe ile satıcı firmaya iadeli-taahhütlü biçimde kullanılmasını gerektiğini belirterek, özellikle sosyal medya üzerinde yapılan bu alışverişlerde tüketicilerin dikkatli davranmasını, kapıda ödeme seçeneği olacağı zaman kargo poşetinin üzerinde irsaliye faturasını görmeden o malı teslim almamaları gerektiğini vurguladı.

            Tüketici Hakem Heyeti Başkanı Ali Osman Sakar, Mesafeli olarak yapılan bütün alışverişlerde satıcıların tüketicileri ön bilgilendirme formu ile bilgilendirilmeleri bakımından yükümlü olduğunu, ön bilgilendirme yapılmayan bu sözleşmelerin geçersiz olduğunu ifade etti.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 22.11.2018
Güncelleme Tarihi : 22.11.2018
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar