Saadet Partisi Tokat İl Başkanı Bilal Metehan Aydın, gündemi değerlendirdi

3.12.2018
313 kez Okunmuştur.

  Saadet Partisi  (SP) Tokat İl Başkanı Bilal Metehan Aydın, gündemdeki soğan pahalılığı ve buna bağlı yapılan yorumlara ilişkin, ``Türkiye`nin problemi soğanlar değil, soyanlardır. Depocular değil, repoculardır.`` ifadesini kullandı.

            Saadet Partisi Tokat İl Başkanı Bilal Metehan Aydın, gündeme ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Ülkenin içinde bulunduğu durumun trajikomik bir hale geldiğini belirten Aydın, “Stokçuluk bahanesi ile hal esnafının depolarını basacağız, tepelerine bineceğiz diyorlar. Peki Sayıştay raporları ile türlü yolsuzlukların yapıldığı belgelenen belediyeler ve kamu kurumlarındaki ihalelerde yolsuzluk yapanları da, israf edenlerin tepelerine neden binmiyorsunuz? Aksine yolsuzlukları belgeleyenleri görevden alıyorlar`` değerlendirmesinde bulundu.

``GERÇEKLER SOĞAN İLE KAMUFLE EDİLİYOR``

            Soğan depolarına yapılan baskınları eleştiren Aydın, ``Son günlerde iktidar ekonomiyi düzeltmek için son derece önemli bir karar aldı. Ekonomimize zarar veren ne kadar ‘soğan lobisi’ varsa diz çöktürmek için kolları sıvadı. Depo depo soğan stoku arıyorlar. Üreticinin kış ayı için sakladığı, bir kamyon dahi gelmeyecek soğanı stokçulara ağır darbe diye millete anlatıyorlar. Neymiş 30 ton soğan ele geçirmişler. 30 ton soğan en fazla 150 bin eder. Bugün Türkiye’nin sadece 2018 yılında ödenecek olan dış borç faizi 9 milyar dolardır. 2017 bütçesinde faize ayrılan miktar 57,5 milyar liradır. Bu yüzden bugün Türkiye’nin problemi soğanlar değil, Türkiye’yi soyanlardır. Bugün Türkiye’nin problemi depocular değil, repoculardır.`` ifadelerini kullandı.

``ASGARİ ÜCRETE ENFLASYON ORANINDA ZAM YAPILMALI``

            Çiftçi, sanayici ve işçinin kan ağladığını ve geçim sıkıntılarının had safhaya ulaştığını belirten Aydın şunları kaydetti:

            ``Enflasyonun insanlarımızı ezdiğini görüyoruz. İnsanlarımız ay sonunu getiremiyor. Birkaç gün içerisinde Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplanacak. Bugün Türkiye’de yoksulluk sınırı 6 bin 328 TL, açlık sınırı ise 1.972 TL’dir. Bu veriler ortadayken şimdiki asgari ücret, çalışanlar için zulümdür. Bizim bu konudaki önerimiz, asgari ücrete en az enflasyon oranınca zam yapılması ve asgari ücretten alınan verginin alınmamasıdır. Göstermelik zamlar bugün insanlarımızın derdine derman olmamaktadır.``

  `` ÇARŞI PAZAR ATEŞ PAHASI``

            Çarşı, pazarda her geçen gün fiyatların arttığına dikkati çeken Aydın, “Ürünlerin gramajı düşürülüyor, fiyatlar artıyor. Ne yazık ki Türkiye’nin bu ekonomi yönetimini taşıması mümkün gözükmüyor. Daha önce asgari ücretle neler alınabiliyordu, şimdi neler alınabiliyor?  Geldiğimiz noktada ne yazık ki alım gücünde de en son sıralara düşmüş durumdayız. Maalesef yine eğitimde de en son sıralardayız, adalette de en son sıralardayız. Basın özgürlüğünde de en son sıralardayız. Akademik kalitede aynı şekilde ilk 500’e giremeyerek vahim bir durumdadır.`` ifadelerine yer verdi.

``SEÇİMLER İÇİN TİTİZ BİR ÇALIŞMA YÜRÜTÜYORUZ``

            Açıklamasında 31 Mart`ta yapılacak yerel seçimlere de değinen Aydın, şöyle devam etti:

            ``31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan belediye başkanlığı, il genel meclisi ve belediye meclis üyelikleri seçimi için tüm partiler yoğun bir çalışma içerisine girmiştir. Biz de Saadet Partisi olarak bizler de  ülkemizin her bir köşesinde daha iyi bir hizmet götürebilecek adaylarımızı tespit edebilmek için titiz bir çalışma yürütmekteyiz. Geçmişte Milli Görüş belediyeciliğinin çalışmaları tüm halkımız tarafından bilinmekte. Biz bu belediyecilik anlayışını tekrar halkımıza sunmak için ve halkımızın teveccühüne mazhar olmak tüm Türkiye`de en iyi adaylarla yarışın içerisinde olacağız.``

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 3.12.2018
Güncelleme Tarihi : 3.12.2018
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar