BAĞIMLILIKLA MÜCADELE TİYATRO İLE ANLATILDI

14.1.2019
150 kez Okunmuştur.

   Turhal Kaymakamlığı tarafından Eğitim Tokat Projesi kapsamında, bağımlılıkla mücadele başlığı altında Milli Eğitim Bakanlığı onaylı “Pembe Aslında Siyahtır” oyunu sergilendi.

            Öğrencilerle birlikte tiyatro oyununu izleyen Kaymakam Üçer, oyun sonrası bir açıklama yaparak şunları söyledi.

            “Eğitim Tokat Projesi kapsamında ilçemizde ortaokul seviyesindeki yaklaşık 3000 öğrencimize seanslar halinde bağımlılıkla mücadele konusunu işleyen tiyatro oyununu izlettiriyoruz. Aslında her türlü bağımlılıkla mücadele ülkemiz ve gençliğimiz için memleket meselesi haline geldiği bir dönemde farkındalık ve bilinç oluşturmak gerekiyor.

            Bağımlılık meselesi hiçbir ayırım gözetmeden toplumumuzun tüm fertlerini hedef alan tehlikeli bir durumdur. Bu işe başlangıç noktası merak, özenti ve ailelerin ilgisizliğidir. Eğer ailemizden gereken desteği bu konularda göremiyorsak, okullarımızda rehber öğretmenlerimiz var, İlçe Sağlık Müdürlüğümüzde bu konunun uzmanları var. En güzeli bu işe hiç merak sarmamak ve başlamamak. Özellikle sigara ve uyuşturucuya bir şekilde başlamışsak ta bunun için bir çözüm yolu arayarak ve büyüklerimizden, öğretmenlerimizden ve devletimizin diğer kuruluşlarından destek ve yardım istemeliyiz. Her bağımlılık hususu sizi kötü bir sona götürüyor. Bu sağlığınızı kaybetme yönünde oluyor yada bir suça sürüklenerek ceza alma ve sonucunda sabıka alma şeklinde oluyor. Bu da gençliğimizin kararması demektir. Gençlik bizim istikbalimizdir. İçinizden birinizi değil hepinizi kurtarmak istiyoruz. Hepinizi bu bağımlılık konusunda uyararak bunun önünü almamız lazım” dedi.

 

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 14.1.2019
Güncelleme Tarihi : 14.1.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar