TOKAT KAR ALTINDA ,OKULLAR TATİL

17.1.2019
215 kez Okunmuştur.

  Samsun Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü, Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi (BTUM) tarafından Tokat`ta yaşanacak kuvvetli kar yağışı nedeniyle ulaşımda yaşanacak aksamalar, buzlanma ve don olaylarına karşı uyarı yapıldı.

            Samsun Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü, Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi (BTUM) tarafından yapılan açıklamada vatandaşlar, ulaşımda aksamalar, buzlanma, don vb. olaylara karşı tedbirli olmaları konusunda uyarıldı.

            Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü, Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi (BTUM) tarafından yapılan açıklamada, “Bu gece (15.01.2019) saatlerinden sonra, Tokat çevrelerinde beklenen kar yağışlarının; kuvvetli (10-20 cm.) yüksel kesimlerde ise yoğun (20 cm ve üzeri) olacağı beklendiğinden, meydana gelebilecek buzlanma ve don olayı, kuvvetli rüzgarla birlikte tipi şeklinde kar yağışı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.`` denildi.

            Tokat İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ise gece saatlerinde beklenen kar yağışı nedeniyle seyahat edecek vatandaşların dikkatli ve yanlarında zincir ve halat bulundurmaları konusunda uyardı.

  Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali gün boyunca aralıksız yağan kar dolayısıyla bugün öğleden sonra okullların tatil edildiğini duyurdu. Küçükali, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde 16 Ocak Çarşamba bugün öğleden sonra il geneli resmi ve özel anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liseler ile birlikte özel eğitim okul ve kurumlarda eğitim-öğretime 1 (bir) gün süre ile ara verildiğini duyurdu.

 Daha sonra kar yağışının devam etmesi üzerine, 17 ocak perşembe günüde okulların  bir gün süre ile tatil edildiği

duyuruldu. 

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 17.1.2019
Güncelleme Tarihi : 17.1.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar